Facebook Google+ Twitter

Rusza 4. edycja prestiżowego Tour de Ski. Kowalczyk faworytką!

W Nowy Rok w Oberhofie rozpocznie się 4. edycja cyklu Tour de Ski. Rozegranych zostanie po 8 zawodów w ciągu 10 dni. Kobiety będą miały w sumie do przebiegnięcia 64,7 km, a mężczyźni – 104,9. Polskę reprezentować będzie Justyna Kowalczyk.

Charlotte Kalla ze Szwecji (na pierwszym planie) podczas TdS; Praga, 30.12.2007 / Fot. Che, Wikimedia CommonsPodczas gdy większość z nas będzie odsypiać sylwestrową noc, najlepsi biegacze i biegaczki narciarskie staną do rywalizacji w Tour de Ski (TdS). Ten najbardziej prestiżowy turniej w biegach narciarskich rozgrywany jest od sezonu 2006/2007. Wzorowany jest na Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich i zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Program TdS 2009/2010 / Fot. Mariusz MichalskiCzwarta edycja TdS obejmie 8 zawodów, które zostaną rozegrane w ciągu 10 dni (1-10.01.2010) na terenie Niemiec, Czech i Włoch. Kobiety i mężczyźni rywalizować będą w tych samych dniach. Inauguracja odbędzie się w niemieckim Oberhofie, tzw. prologiem. Panie pobiegną dystans 2,5 km techniką dowolną, a panowie 3,75 km tym samym stylem. Łącznie kobiety będą miały do przebiegnięcia 64,7 km, a mężczyźni - 104,9.

Uczestnicy TdS 2009/2010 / Fot. Mariusz MichalskiNa starcie 4. edycji TdS stanie 173 uczestników (81 kobiet i 92 mężczyzn) z 19 krajów. Polskę reprezentować będzie jedynie nasza najlepsza biegaczka narciarska, Justyna Kowalczyk. Zwycięzcami touru zostaną zawodnicy mający najlepszy sumaryczny czas wszystkich zawodów, z uwzględnieniem premii sekundowych za zwycięstwa w sprintach oraz zwycięstwa i premie w biegach masowych. Zwycięzca pojedynczego startu otrzyma 50 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ, ale za wygranie całego TdS będzie aż 400 pkt do PŚ. TdS jest zatem bardzo ważnym cyklem w Pucharze Świata, gdyż jego zwycięzcy najczęściej zostają liderami PŚ, a często kończą jako ostateczni triumfatorzy tej klasyfikacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.