Facebook Google+ Twitter

Rusza akcja "Lato w mieście 2009"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-22 12:40

W stolicy, w poniedziałek 22 czerwca rozpoczyna się akcja Lato w mieście. Jak co roku, tak i teraz miasto st. Warszawa przygotowało dla kilkudziesięciu tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych interesującą ofertę letniego wypoczynku.

Miniony piątek był dniem, w którym w całej Polsce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, a młodzież otrzymała promocję do następnej klasy. Teraz już uczniowie nie będą mieć koszmarnych snów o czekającym ich sprawdzianie z nielubianego przedmiotu. Nie będą też odliczać dłużących się niemiłosiernie miesięcy
. Będą spać spokojnie. Bo już są wakacje. Nareszcie!

Niektórzy już następnego dnia wyjechali na kolonie, obozy lub z rodziną na wczasy. Pozostali wyruszą za jakiś czas. Przeważnie nad morze lub nad jeziora. Słońce, woda, piasek, nowe znajomości. Czekają na nich także góry i szczyty do zdobywania. Czeka przygoda.

Ale są i takie dzieci, które nie mogą wyjechać ze swojej miejscowości z różnych powodów. Co nie oznacza, że pozostając w mieście nie mogą się dobrze bawić. Wakacje w domu nie muszą być nudne.

W stolicy, w poniedziałek 22 czerwca rozpoczyna się akcja Lato w mieście. Jak co roku, tak i teraz miasto st. Warszawa przygotowało dla kilkudziesięciu tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych interesującą ofertę letniego wypoczynku. Uczestnicy tegorocznej akcji będą mogli korzystać między innymi z pływalni, boisk czy wypożyczalni sprzętu sportowego. Po raz pierwszy ( i zapewne nie ostatni) została uruchomiona specjalna ścieżka pozwalająca organizacjom pozarządowym w większym niż dotychczas stopniu uczestniczyć w programie Lato w mieście w takich projektach jak np.: Gra plenerowa - Życie w Peerelu, Letnia Akademia Matematyki lub Letnia Szkoła Fizyki.

Poszczególne dzielnice zorganizowały punkty dziennego pobytu, które przeważnie będą się mieścić w szkołach. Będą one czynne w godz. 7.00 - 17.00. W większości z nich uczestnicy zajęć będą mieć zapewnione posiłki. Organizatorzy przygotowali bogaty program edukacyjno-wychowawczy składający się z zajęć sportowo-rekreacyjnych, muzycznych, literackich i plastycznych. Przewidziano atrakcyjne wycieczki, konkursy taneczne i plastyczne, gry i zabawy, dyskoteki, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wyprawy do zoo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ale dobrze, że myślą o dzieciach i młodzieży pozostającej w mieście.
Nie wiem jak w tym roku będzie, ale w ubiegłym w stolicy, to tych szkól oferujących całodzienny wypoczynek było za mało. O wiele więcej chętnych niż miejsc. Sama miałam taką sytuację, że nie mogłam dziecka zapisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musiałam sprawdzić na swoim podwórku, bardzo skromnie, ale oferta jest - http://www.nowasol.pl/index.php?lng=pl&id=968&idi=8450

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie mieszkam w Warszawie! /+5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.