Facebook Google+ Twitter

Rusza akcja społeczna "Hospicjum to też życie"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 23:03

Po raz piaty rusza kampania społeczno - edukacyjna „Hospicjum to też życie". W tym roku kampania jest poświęcona wolontariatowi młodzieży szkolnej i studenckiej w ruchu hospicyjnym.

Krajowy duszpasterz hospicjów ksiądz Piotr Krakowiak powiedział, że wolontariusze są niezbędni, uzupełniają profesjonalną opiekę nad chorymi, ale są też bardzo pomocni w organizowaniu pracy placówki. Duchowny przekonywał, że każdy może znaleźć swoje miejsce w wolontariacie. Niektórzy wolontariusze pracują bezpośrednio z chorymi, uzupełniając opiekę medyczną lub towarzysząc pacjentom, a inni pomagają w administracji placówki, w tworzeniu i obsłudze stron internetowych czy w pracach kuchennych.

Psycholog z hospicjum w Łodzi Piotr Feja podkreśla, ze do pracy w wolontariacie zgłaszają się osoby szukające w życiu głębszych wartości. Psycholog, który jest koordynatorem wolontariuszy, powiedział, że są to ludzie, którzy chcą coś robić dla innych z poczuciem, ze życie im nie ucieka, że robią coś wartościowego, nieprzeliczalnego na pieniądze.

Muzyk Maciej Jeleniewski, który przez rok opiekował się pacjentami w hospicjum w Gdańsku, napisał muzykę do teledysku promującego tegoroczną kampanię.

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej przypada 11 października. W Polsce odbędzie się wtedy wiele koncertów charytatywnych, meczów i przedstawień teatralnych, których celem jest informowanie o ruchu hospicyjnym i zbieranie funduszy na działalność hospicjów. Więcej informacji o kampanii „Hospicjum to też życie" i o tym, jak można pomóc hospicjom, znajdziemy na stronie internetowej www.hospicja.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.