Facebook Google+ Twitter

Rusza akcja Wiadomości24.pl - Letnia Szkoła Dziennikarstwa

Wakacyjna akcja Wiadomości24.pl - Letnia Szkoła Dziennikarska (skrót LSD :) to oferta kierowana do najaktywniejszych, marzących o karierze dziennikarskiej, dla młodych i ambitnych autorów, którzy chcą szlifować swój warsztat dziennikarski.

Na zdjęciu warszawscy praktykanci Wiadomości24.pl: Bogusław Skowron i Katarzyna Nowakowska / Fot. Fot. PolskapresseOd dziś czekamy na zgłoszenia chętnych, którzy chcą odbywać praktyki dziennikarskie nie tylko online w naszym serwisie. Redakcje dziennika "Polska" w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku przyjmą praktykantów - dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl. W grę wchodzą nie tylko duże miasta, ale i mniejsze, tam gdzie są oddziały gazet regionalnych. Na miesięczną praktykę wakacyjną będzie można trafić także do Zakopanego, Sieradza, Nowego Sącza, Skierniewic czy innych miast. To nie koniec oferty – do naszej akcji włączyła się również redakcja „Expressu Ilustrowanego” oraz wszystkie oddziały bezpłatnej gazety „Echo Miasta” lub redakcje serwisu Naszemiasto.pl.

Serwis Wiadomości24.pl zarekomenduje kandydatów redakcjom. Chodzi o osoby, które naprawdę chcą się uczyć dziennikarskiego rzemiosła. Chętni najczęściej trafią do działów miejskich, ale także Foto (raczej konieczny własny sprzęt), czy działu kulturalnego. Kandydat, po uzgodnieniach prowadzonych przez redakcję Wiadomości24.pl, trafi na miesięczne praktyki (akcja potrwa do końca września), gdzie będzie pracował pod opieką konkretnego redaktora. Oczywiście, jeśli praktykant będzie miał osiągnięcia, jego kontakt z daną redakcją nie musi zakończyć się na letnich praktykach :)

To nie koniec. Redakcja Wiadomości24.pl wspólnie z Instytutem Dziennikarstwa Polskapresse organizuje szkolenie warsztatowe. Odbędzie się prawdopodobnie między 1 a 10 lipca w Warszawie (trwają prace organizacyjne). Na 2- lub 3-dniowe szkolenie trafi grupa ok. 12 – 14 najlepszych dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl, których wyselekcjonujemy ze wszystkich biorących udział w Letniej Szkole Dziennikarstwa. Autorzy Wiadomości24.pl będą szkolić się ramię w ramię z tak samo liczną grupą stypendystów Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse czy dziennikarzy regionalnych gazet. Koszty szkolenia i zakwaterowania ponosi Grupa Wydawnicza Polskapresse.

Jak to zrobić?
1. Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem Wiadomości24.pl, mieć wypełniony profil (w tym dane adresowe dostępne tylko dla redakcji), oczywiście zdjęcie w profilu.
2. Mieć (lub szybko zdobyć) jakiś dorobek w serwisie, tzn. publikować materiały o charakterze dziennikarskim.
3. Nadesłać maila na redakcja@wiadomosci24.pl (w temacie wpiszcie „Wakacyjne praktyki”; osoby, które w profilu mają zaznaczoną opcję „Chcę odbyć praktyki” również wysyłają zgłoszenie!) określając jasno:
- kiedy może rozpocząć się Twoja praktyka,
- w jakim dziale najchętniej chcesz ją odbyć (redakcje mają jednak decydujące zdanie),
- podać miasto w jakim możesz ewentualną praktykę odbywać (sprawdź czy w Twoim mieście jest oddział jednej z gazet Polskapresse).
4. Akcja skierowana jest głównie do studentów, absolwentów uczelni (niekoniecznie kierunków dziennikarskich) - raczej do osób po maturze.

5. Jeśli praktyka ma być zaliczona przez Twoją uczelnię sprawdź wcześniej czy wymagana jest umowa między redakcją a uczelnią i czy niezbędne jest skierowanie oraz dziennik praktyk. Te rzeczy musisz załatwić samodzielnie.

Cała akcja znajdzie swoje odzwierciedlenie w odpowiedniej sekcji Wiadomości24.pl - będziemy chcieli przedstawiać sylwetki praktykantów, publikować ich materiały o tym jak wygląda praca w redakcji lokalnej gazety oraz publikować Wasze relacje ze szkolenia zorganizowanego przez IDP.

Kolejne informacje na naszym redakcyjnym blogu (dalsze szczegóły oraz ramowy program szkolenia) pojawią się za kilka dni. Czekamy teraz na zgłoszenia. Każde powinno zawierać link do waszego profilu w naszym serwisie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

Joanna Urbankowska
  • Joanna Urbankowska
  • 28.03.2012 15:12

Wiadomo czy w tym roku będzie możliwość odbycia praktyk w redakcji?
Byłabym BARDZO zainteresowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a maturzyści mogą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wie ktoś może czy na praktyki mogę zapisać się będąc tegorocznym maturzystą i nie mając jeszcze wyników egzaminu dojrzałości? Za pomoc będę bardzo wdzięczny:). A i kiedy upływa termin zgłoszeń?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja praktyki zaczynam już od jutra :D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetna sprawa. kiedys próbowałam dostac się do Dziennika Zachodniego na praktyki i nic z tego nie wyszło. właśnie rozmawaiałam z bardzo sympatyczną panią (dzieki W24 oczywiście :D). trafiłam do działu reporterskiego :D
zobaczymy, co z tego wyjdzie. do przeczytania w lipcu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zamierzam skorzystać z tej niebywałej okazji :) zgłoszenie wysłane :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

pomysł super i jestem zainteresowany. Tylko ile dziennie czasu trzeba temu poświęcić bo w okresie wakacji dostęp do internetu w moim przypadku jest bardzo ograniczony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin co może miećć bardziej lokalny wymiar od praktyki w oddziale w Nowym Targu, czy w Sieradzu? :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto chce praktyki w gazetach bardziej lokalne niech pisze do mnie na maila ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedni profesjonalni - nie maja czasu na wiosnę i kwiatki. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.