Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

816 miejsce

Rusza akcja "Zimowa paka dla zwierzaka"

28 października rusza zbiórka dla zwierząt ze schroniska TOZ Fauna w Rudzie Śląskiej! Akcja "Zimowa paka dla zwierzaka" zakończy się 12 grudnia. Zbiórka ma również na celu pomoc w adopcji zwierzaków oraz pozyskanie aktywnych wolontariuszy.

Zima zbliża się wielkimi krokami, a tym samym do schronisk dla zwierząt trafi większa ilość czworonogów. Tam znajdą schronienie przed zimnem i niebezpieczeństwem utraty życia pod kołami pędzącego samochodu. Niestety, schroniska dla zwierząt bardzo często są przepełnione, przez co brakuje najpotrzebniejszych rzeczy.

Zrozumiałe jest, że nie każdy może posiadać zwierzaka - chociażby ze względu na alergię lub brak ku temu warunków - aczkolwiek każdy z nas może wspomóc schronisko materialnie. Dlatego popularne jest organizowanie zbiórek dla wspomnianych milusińskich, które choć w niewielkim stopniu zaspokajają potrzeby zwierząt.

28 października w Rudzie Śląskiej rusza Akcja "Zimowa paka dla zwierzaka". Będzie ona polegać na zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów ze schroniska TOZ Fauna, znajdującego się przy ul. Bujoczka w dzielnicy Ruda (miasto Ruda Śląska).

Przedstawiciel schroniska zadeklarował, iż najpotrzebniejsze rzeczy w tej chwili to: karma sucha i mokra dla psów i kotów, mleko dla kociąt i szczeniaków, środki czystości i dezynfekujące. Dodatkowo zwierzaki z pewnością ucieszą się z różnych zabawek i przysmaków.

Rzeczy można przynosić do Biur Obsługi Klienta firm Elsat i Sileman, znajdujących się przy ul. Dąbrowskiego 35 (Wirek), ul. Kłodnickiej 97 [I piętro] (Halemba) w Rudzie Śląskiej oraz przy ul. Tatrzańskiej 2 w Bytomiu (Szombierki).

Akcja oprócz zbiórki rzeczy, ma na celu pomoc w adopcji zwierzaków ze schroniska oraz pozyskanie aktywnych wolontariuszy, którzy będą poświęcać kilka godzin w tygodniu na opiekę i zabawę ze wspomnianymi przyjaciółmi. W związku z tym zostaną przedstawione historie różnych psiaków i kociaków, które być może pomogą znaleźć im nowy dom.

Dzięki nagłośnieniu akcji, wspólnymi siłami pomożemy zwierzakom, a wydarzenie będzie początkiem czegoś większego, czegoś co odmieni życie bezbronnych zwierząt, często brutalnie skrzywdzonych przez los.

Zakończenie akcji planowane jest na 16 grudnia, w tym dniu wszystkie rzeczy zostaną przekazane do schroniska.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: schronisko


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.