Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17550 miejsce

Rusza badanie czystości rąk warszawiaków

Pałeczki salmonelli, gronkowca, wirusy to tylko niektóre z bakterii i drobnoustrojów, które możemy znaleźć na naszych rękach. W Warszawie rusza badanie czystości rąk.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Raczka4.jpg&filetimestamp=20050612122517 Każdy kto chce sprawdzić czy na swoich dłoniach posiada drobnoustroje może udać się przed stację metra Centrum. Tam analityczki z Centrum Zdrowia Dziecka poprzez pocieranie dłoni wyjałowionym patyczkiem pobierają próbki. Następnie próbki trafiają do laboratorium, gdzie sprawdzane jest jakie zanieczyszczenia zawierają.

Aby badania były pełne zostaną także pobrane próbki z klamek galerii handlowych, poręczy z komunikacji miejskiej czy nawet klawiatur bankomatów. Uczestnicy badania wypełniają także ankietę na temat higieny. Pytani są np o to jak często myją ręce.

Jak podkreśla dr Alicja Pawińska z Zakładu Mikrobiologii Klinicznej w Centrum Zdrowia Dziecka na dłoniach nosimy pałeczki salmonelli, gronkowca, jaja pasożytów, wirusy grypy czy grzyby wywołujące pleśniawki w jamie ustnej. Częste mycie rąk może nas ochronić przed poważnymi zakażeniami.

Jak czytamy w dzienniku "Zycie Warszawy" Państwowy Zakład Higieny ostatnio dane na temat higieny Polaków zbierał dziesięć lat temu. Wynika z nich, że dłonie po przyjściu do domu zawsze myje tylko 81 proc. badanych, a przed posiłkami- 86,5 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.