Facebook Google+ Twitter

Rusza budowa II linii metra. Planowana rozbudowa istniejącej linii

Od poniedziałku rozpocznie się przygotowywanie do budowy w otoczeniu ronda Daszyńskiego, a na początku września zamknięcie ulicy Prostej. To wszystko przez ruszające prace budowlane II linii metra. Metro Warszawskie planuje dodać do istniejącej I linii dodatkowe dwie stacje.

wejście do metra przy stacji Centrum / Fot. Andrzej M. Chołdzyński, MetroprojektRuszyła budowa długo wyczekiwanej II linii metra łączącego wschodnią część stolicy z Wolą, Ursusem oraz częścią Bemowa.

Wykonawcą budowy metra jest jedno z większych przedsiębiorstw budowlanych Astaldi o rodowodzie włosko-turecko-polskim. Wybudowało m.in. metro w Rzymie, Mediolanie, Caracas, Kopenhadze i Genui.

Nowe stacje: Plac Konstytucji i Muranów

Metro Warszawskie planuje rozbudowę istniejącej I linii o dodatkowe przystanki, jakimi ma być Plac Konstytucji, znajdujący się między stacjami Centrum a Politechnika oraz Muranów między stacjami Ratusz i Dworzec Gdański. Rozbudowa ma na celu usprawnienie miejskiej komunikacji oraz zwiększenie jej dostępności dla mieszkańców stolicy.

Stacja Muranów ma się znajdować między ulicami gen. Andersa, Stawki, Świętojerską i Anielewicza, a stacja Plac Konstytucji na ulicy Marszałkowskiej na skrzyżowaniu z ulicą Hożą oraz placem Konstytucji.

Rusza budowa II linii metra

W obecnej chwili Metro Warszawskie przygotowuje budowę centralnego odcinka nowej linii, łączącej Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim o długości 6 km. Pierwszymi siedmioma stacjami będą: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion oraz Dworzec Wileński. wejście do metra przy Rondzie ONZ / Fot. Andrzej M. Chołdzyński, Metroprojekt

W poniedziałek 16 sierpnia 2010 roku rusza przygotowanie do budowy, które potrwa do 31 sierpnia. Odbędzie się m.in. przekładanie krawężników, ustalanie tymczasowych przystanków dla tramwajów oraz objazdów dla ruchu przed planowanym na początek września zamknięciem ulicy Prostej.

- Koniec prac przy odcinku centralnym planujemy na październik 2013 roku, wtedy nastąpi uruchomienie odcinka dla pasażerów - mówi Paweł Siedlecki z Biura Prasowego Metra Warszawskiego.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.08.2010 18:28

Ciekawie napisałaś więc może dopilnujesz by wiadomości o budowie metra był dostępne czytelnikom do zakończenia jego budowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.