Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10588 miejsce

Rusza budowa lotniska w Modlinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-08 09:58

Na lotnisku, które miało powstać w latach 90. XX wieku, dopiero dziś rozpoczęto prace budowlane. Ciągle jednak nie wiadomo, czy port na pewno powstanie, gdyż ekolodzy protestują przeciw lokalizacji lotniska.

 / Fot. PAPJak podaje „Życie Warszawy”, podwarszawskie lotnisko miałoby obsługiwać ok. 1,5 mln pasażerów rocznie. W dodatku ma być czynne przez całą dobę, co jest zwrotem ku tanim liniom lotniczym. Wspomina się także o tym, że nowy port lotniczy powinien być gotowy na Euro 2012.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zajęło oficjalne stanowisko w tej sprawie: zgoda wydana przez Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, została oparta na „dalece niewyczerpującym” raporcie dotyczącym wpływu lotniska na środowisko naturalne. Stąd ekolodzy uważają, że spółka Port Lotniczy Modlin, nie ma prawa do budowy na tym terenie.

Stanowisko spółki poznamy dopiero o godzinie 10 na zaplanowanej konferencji prasowej. Jak jednak czytamy w „Życiu Warszawy”, prezes spółki Piotr Okienczyc, mówi, że „inwestycja jest dobrze przygotowana i ruszy pełną parą”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.