Facebook Google+ Twitter

Rusza budowa Mostu Północnego w Warszawie

21 kwietnia na konferencji prasowej z udziałem prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, została podpisana umowa na realizację budowy Mostu Północnego.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekazuje prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz i wiceprezydentowi Jackowi Wojciechowiczowi pozwolenie na budowę Mostu Północnego. / Fot. PAP/Jacek TurczykMost Północny jest największą samorządową inwestycją jeśli chodzi o mostową przeprawę w Polsce. Realizacja projektu wyniesie prawie miliard złotych. Przetarg na jej wykonanie wygrała firma Pol-Aqua, a jej partnerami są: Sando Budownictwo Polska z Warszawy, Construcciones Sanchez Dominigues, Sando z Madrytu i Kromiss-Bis z Częstochowy. Projekt nowego mostu został sporządzony przez firmę Schuessler Plan z Duesseldorfu.

Długość mostu, wraz z drogami dojazdowymi, wyniesie 3,4 km, sam most zaś 795 m. Z budowy mostu szczególnie cieszyć się powinni mieszkańcy Białołęki: - Mieszkańcy Białołęki dziś stoją w korkach na moście Grota-Roweckiego i drogach dojazdowych do niego. To jedyna przeprawa w tej części Warszawy i nie jest już ona w stanie przenieść tak dużego ruchu. W szczycie porannym na lewy brzeg Wisły przejeżdża nim ponad 7 tys. samochodów na godzinę, najwięcej ze wszystkich mostów w Warszawie. Zmotoryzowani otrzymają nowy wygodny przejazd, rowerzyści kolejną trasę rowerową, która przybliży ich do Puszczy Kampinoskiej, a osoby korzystające z komunikacji publicznej - szybki dojazd do metra Młociny – mówi Agata Choińska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

- Jego trasa na odcinku, którego budowa ruszy wkrótce, rozpoczyna się w rejonie skrzyżowania ul. Pułkowej i Zgrupowania AK Kampinos (węzeł Pułkowa), przebiega przez Wisłę i dalej rejonem ulic: Świderskiej i Obrazkowej dociera do ul. Modlińskiej (węzeł Modlińska) – mówi Agata Choińska. - Po otwarciu nowej przeprawy rządowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie modernizację mostu Grota-Roweckiego i zamknie w ten sposób północny fragment ekspresowej obwodnicy miasta – dodaje.

Budowa mostu ma się rozpocząć już w maju, a zakończyć po 32 miesiącach. Czego więc możemy oczekiwać w 2011r.? - W ramach podpisanej umowy, wybudowana zostanie trasa o parametrach drogi głównej ruchu przyspieszonego, zapewniająca kierowcom w podstawowym przekroju po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Przebudowane będą drogi sąsiadujące z trasą, wybudowane ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne – mówi Agata Choińska. - Projekt przewiduje budowę trzech sygnalizacji świetlnych oraz oświetlenia ulicznego – dodaje.

Trasa Mostu Północnego ma docelowo połączyć Trasę NS ze wschodnią obwodnicą Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No jak to nic??? Drzewa wycięli !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zobaczę to uwierzę :)
Bo się tylko mówi..i mówi..i nic nie ma..od dobrych kilku lati

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm jak zaczną budować i zbudują to nie będę już mógł używać przykładu mostu północnego żeby się pośmiać z efektywności działań i realizacji ważnych projektów budowlanych przez PIS. :) A to było (?) takie powiedzonko. Mówiłem: "Most północny" i się śmiałem.

A tak na serio to najwyższy czas by ta przeprawa potrzebna m.in Białołęce została wreszcie zrealizowana.

PS Dobrze, że wygrała Pol-Aqua. To oni budowali pierwszy etap stadionu narodowego. Wyrobili się długo przed czasem. Do tego mieli doskonały kontakt z ludźmi/publiką między innymi na forum skajsrajpersów i organizowali wycieczki na budowę stadionu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.