Facebook Google+ Twitter

Rusza budowa obwodnicy Mińska Mazowieckiego

Wiele lat starań i oczekiwań zostało zwieńczone sukcesem. 9 lipca 2009 roku podpisano długo oczekiwany kontrakt na budowę autostradowego obejścia miasta Mińsk Mazowiecki.

Przetarg na budowę obwodnicy Mińska Mazowieckiego wygrało konsorcjum, w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Regionalne Drogi Podlaskie Sp. z o.o. Siedlce, Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego MAZOWIECKIE MOSTY Sp. z o.o. oraz Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY S.A.


Zgodnie z umową, w ciągu 30 dni od jej podpisania, konsorcjum musi wejść na plac budowy. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na I połowę 2012 roku, a koszty szacuje się na ok. 570 mln złotych.

Warto zauważyć, że obwodnica Mińska Mazowieckiego będzie pierwszym odcinkiem budowanej na Mazowszu autostrady. Jednak dla mieszkańców miasta jest to przede wszystkim wybawienie od wzmożonego ruchu TIR-ów, ciężarówek oraz samochodów osobowych jadących w kierunku Siedlec i Kukuryk. Uciążliwy tłok na głównej ulicy miasta, próby objazdu bocznymi uliczkami, podwyższone stężenie spalin w powietrzu to codzienność mińszczan. Dzisiejsze podpisanie umowy daje nadzieję na szybką poprawę układu komunikacyjnego miasta powiatowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znam to w starym wydaniu http://www.drogi.waw.pl/index.php?nr=52

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.