Facebook Google+ Twitter

Rusza Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof

Budowa Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof otrzyma dofinansowanie dzięki zrealizowanemu studium wykonalności oraz wnioskowi o dofinansowanie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zawarł umowę o dofinansowanie z Zarządem Województwa Małopolskiego, na mocy której projekt będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu ministerstwa zdrowia. Już 6 października tego roku nastąpi uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Urazowego. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2012 r.

Opracowanie studium wykonalności oraz przygotowanie wniosku o dofinansowanie na budowę Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie było dla nas bardzo interesującym wyzwaniem – mówi Wiesław Samitowski, Prezes firmy doradczej Polinvest Sp. z o.o. - Niezwykle nobilitująca była dla nas świadomość tego, iż bierzemy udział w pionierskim przedsięwzięciu, polegającym na tworzeniu nowego systemu ratownictwa medycznego, którego nieodzowny element stanowi nowo tworzone Centrum. Uczestnictwo w procesie pozyskiwania dofinansowania przez Szpital wymagało od nas maksymalnego zaangażowania w projekt oraz wykorzystania fachowej wiedzy, którą chętnie dzielimy się z Klientem – dodaje Prezes.

Projekt zakłada budowę pięciokondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni ok. 7,5 tys. m2, przeznaczonego do świadczenia opieki medycznej ofiarom katastrof. Dzięki wyposażeniu go w sale wykładowe i szkoleniowe stanie się on ponadto doskonałym ośrodkiem dydaktycznym, zarówno dla studentów, jak i lekarzy.Czytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku
"Półciężarówki" Monster Jam zawitały do Wrocławia
Chciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
"1920 Bitwa Warszawska": patriotyczny komiks mistrza kina
Wędrówki po Moskwie. Metro

[b]Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.