Facebook Google+ Twitter

Rusza druga edycja LSD. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Do udziału w Letniej Szkoły Dziennikarstwa w 2008 roku zgłosiło się wiele osób. W tym roku ponownie ogłaszamy nabór, a na zgłoszenie czekamy od dziś do 21 czerwca. W poniedziałek 29 czerwca ogłosimy kto zakwalifikował się na praktyki w redakcjach regionalnych oraz na specjalne szkolenie organizowane przez Instytut Dziennikarstwa Polskapresse.

 / Fot. Krzysztof OstanówkoLetnia Szkoła Dziennikarstwa kierowana jest nie tylko do dziennikarzy obywatelskich marzących o zawodowej karierze. To okazja, by szlifować swoje umiejętności. Oddziały dziennika "Polska" w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Gdańsku przyjmą praktykantów – autorów wybranych przez redakcję Wiadomości24.pl. Na praktykę można trafić także do mniejszych miast, gdzie są oddziały dzienników regionalnych. W akcji biorą również redakcje „Expressu Ilustrowanego” oraz serwisu Nasze Miasto.pl.

Wiadomości24.pl rekomendują kandydatów redakcjom. Weźmiemy pod uwagę aktywność Autorów oraz dotychczasowy dorobek w serwisie. Podczas praktyk można trafić do działów miejskich, ale także Foto (konieczny własny sprzęt), czy działu kulturalnego. Kandydat, po uzgodnieniach prowadzonych przez redakcję Wiadomości24.pl, podczas około miesięcznej praktyki (akcja trwa od dziś do końca września) będzie pracował i uczył się pod opieką konkretnego redaktora. Oczywiście, jeśli praktykant będzie miał osiągnięcia, jego kontakt z daną redakcją nie musi zakończyć się natychmiast po letnich praktykach.

Czy przez dwa dni można zostać dziennikarzem?

Redakcja Wiadomości24.pl wspólnie z Instytutem Dziennikarstwa Polskapresse organizuje także szkolenie warsztatowe, w dniach 2 - 3 lipca. Grupa ok. 15 najlepszych dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl, których wyselekcjonujemy ze wszystkich biorących udział w Letniej Szkole Dziennikarstwa oraz młodzi dziennikarze z regionalnych gazet spotkają się w Warszawie. Koszty szkolenia i zakwaterowania ponosi Grupa Wydawnicza Polskapresse.

Jak zakwalifikować się na LSD II?

1. Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem Wiadomości24.pl; konieczne zdjęcie w profilu, a także dane adresowe (są dostępne tylko redakcji).
2. Odpowiedni dorobek w serwisie, materiały o charakterze dziennikarskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

na szczęście nie pracuje jeszcze, więc moge w pełni oddać się praktykom w Polsce ;) zgłoszenie wysłane! :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to są aktualne oddziały Polskapresse?
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

a u mnie nic PP nie ma ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.06.2009 11:21

Ważne, że dają wikt i opierunek ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja żałuję, że nie będę mogła wziąć udziału w praktykach. Na takie fotograficzne, to bym bardzo chętnie przystała. Niestety muszę chodzić do swojej pracy. Może kiedyś... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciechu, skrót rzeczywiście ...coś mi przypomina. Jakieś dzieci, jakieś kwiaty, jakieś wolne myśli... Ale cicho-sza! :) Nikomu nic nie mówmy! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy skrót ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

ooo ja w tym roku koniecznie muszę iść na praktyki!! :) Już zaraz zgłaszam się na sto procent:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A we Wrocławiu coś oprócz "Polski" się znajdzie?
ostatnio jak tam byłem odniosłem wrażenie, że mnie nie chcą (o żadnym papierku, że w ogóle byłem nie wspominając)...
Anyway -a na to samo szkolenie można się załapać? -bo słyszałem, że dużo takowe daje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będziemy wysyłać w przyszłym tygodniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.