Facebook Google+ Twitter

Rusza Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Już po raz czwarty Europa jednoczy się w walce o zdrowie kobiet i przeciwdziałanie rakowi szyjki macicy. Przez cały tydzień kobiety będą mogły dowiedzieć się więcej o tej chorobie i bezpłatnie się przebadać.

Baner akcji / Fot. Serwis rakszyjki.plW dniach 24-30 stycznia odbędzie się IV Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. "W tym czasie cała Europa będzie przypominała kobietom o tym, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i wykonywanie regularnych badań cytologicznych" - czytamy na stronie rakszyjki.pl. Organizatorem akcji jest European Cervical Cancer Association.

Raka szyjki macicy wywołują niektóre szczepy wirusa HPV. Choroba nie jest uwarunkowana genetycznie, ani dziedziczna. Jest za to zakaźna i szacuje się, że blisko 80% kobiet przechodzi przynajmniej raz w życiu zakażenie wirusem HPV. Rocznie 4 tys. z nich słyszy, iż jest chore, a 5 - umiera każdego dnia. Przed chorobą chroni jedynie szczepionka (Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje szczepienie już w wieku 11-12 lat). Należy jednak pamiętać, by poza nią regularnie poddawać się badaniom cytologicznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Odwieczny dylemat: kasa, albo zdrowie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.01.2010 21:17

Warto dodać, że szczepionka nie jest refundowana i kosztuje około 500 złotych! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.