Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2968 miejsce

Rusza Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To już dziewiąta edycja święta kina w Kazimierzu Dolnym

Po raz dziewiąty ruszy w Kazimierzu Dolnym i Janowcu Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Święto kina potrwa od 1 do 9 sierpnia.

 / Fot. Katarzyna Rainka/Materiały prasowe festiwaluW mieście, gdzie nie ma kina, rozpoczyna się coroczne święto X Muzy. Ponad setka projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Dwa Brzegi startują po raz dziewiąty.

Na otwarcie festiwalu publiczność zobaczy „45 lat” Andrew Haigha. Obraz opowiada historię doświadczonego małżeństwa, którego przyszłość staje pod znakiem zapytania tuż przed świętowaniem kolejnej rocznicy. Za rolę w filmie brytyjskiego reżysera Charlotte Rampling i Tom Courteney zostali w Berlinie nagrodzeni Srebrnymi Niedźwiedziami.

Koncertem inauguracyjnym będzie występ zespołu Wojtek Mazolewski Quintet. Grająca nowoczesny jazz formacja pojawi się na scenie wraz z Natalią Przybysz i Misią Furtak. Koncert odbędzie się w niepowtarzalnej scenerii Zamku w Kazimierzu Dolnym, na który Dwa Brzegi powracają po kilku latach nieobecności.

Pierwszego dnia festiwalu startują także tegoroczne retrospektywy reżyserskie i aktorskie. Publiczność będzie mogła zobaczyć „Utraconą część Katarzyny Blum” Margarethe von Trotty oraz dwie części trylogii – „Rysopis” i „Walkower” - o młodym pokoleniu autorstwa Jerzego Skolimowskiego. Sekcja „I Bóg stworzył aktora” rozpocznie się za sprawą projekcji teatrów telewizji. Tegorocznego jej bohatera, Adama Woronowicza, będzie można zobaczyć w „Pamiętniku z Powstania Warszawskiego”.

Do codziennych wieczornych wizyt w miasteczku festiwalowym zachęcać będą pokazy zremasteryzowanych wersji seriali „Kolumbowie” i „Dekalog”. Każdego dnia będzie można zobaczyć przynajmniej jeden odcinek produkcji Janusza Morgensterna i Krzysztofa Kieślowskiego.

Dwa Brzegi jednak to nie tylko Kazimierz Dolny, ale także Janowiec nad Wisłą. Po drugiej stronie rzeki projekcje filmowe będą miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaczynamy od pokazu „Blue Jasmine” Woody’ego Allena z oscarową rolą Cate Blanchett.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.