Facebook Google+ Twitter

Rusza festiwal lalkarski Eurofest 2009

Już dziś na deskach słupskich teatrów zagości II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Krajów Unii Europejskiej im. Roberta Schumana Eurofest 2009.

Logo festiwalu / Fot. Teatr Lalki "Tęcza" w SłupskuImpreza potrwa do 14 maja i wezmą w niej udział grupy teatralne z 11 krajów członkowskich Unii Europejskiej. W trakcie trwania tegorocznego Eurofestu będzie można zobaczyć 13 przedstawień, z których każde zostanie wystawione dwukrotnie. Jedną z atrakcji będzie także "Baśniowy Korowód" - przemarsz wszystkich uczestników oraz amatorskich dziecięcych zespołów teatralnych ulicami Słupska.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Krajów Unii Europejskiej ma na celu umożliwienie poznania dorobku kulturowego państw członkowskich oraz możliwość wymiany doświadczeń w dziedzinie zasad funkcjonowania teatrów w poszczególnych krajach, spraw związanych z repertuarem, zapotrzebowaniem widowni dziecięcej i młodzieżowej itp.

Pomysł festiwalu zrodził się w 1999 roku. Dwa lata później, w 2001 r., odbył się w Słupsku X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Krajów Nadbałtyckich - przegląd dorobku teatralnego państw znajdujących się w basenie Morza Bałtyckiego. We wrześniu 2003 roku odbył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Krajów Kandydujących do Unii Europejskiej Eurofest 2003. W czerwcu 2006 roku „Tęcza” była organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Krajów Unii Europejskiej Eurofest 2006. Impreza przyciągnęła do Słupska 13 zespołów teatralnych i na stałe zagościła na mapie kulturalnej Polski.

Tegoroczny Eurofest 2009 odbędzie się pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce reprezentowanej przez Różę Thun, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, marszałka województwa Pomorskiego oraz prezydenta miasta Słupska. Wezmą w nim udział udział grupy teatralne z 11 krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Szczegółowy plan Eurofestu 2009.

Będziemy na bieżąco informować o wydarzeniach festiwalowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.