Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16480 miejsce

Rusza gdańska Fabryka Talentów

Już 4 kwietnia ruszy trzecia odsłona akcji Dolne Miasto Górą – projekt artystyczno-edukacyjny Fundacji Theatrum Gedanense. Nowa odsłona funkcjonować będzie pod hasłem Fabryka Talentów na Dolnym Mieście.

Plakat promujący wydarzenie / Fot. materiały promocyjneTo, że Fundacja Theatrum Gedanense jest otwarta na dzieci i młodzież, wiadomo nie od dziś. Warsztaty, proponowane podczas Festiwalu Szekspirowskiego, przyciągają tłumy chętnych. Z roku na rok działalność edukacyjna jest rozwijana.

W tym roku FTG kontynuuje akcję „Dolne Miasto Górą”. Inauguracja nowego sezonu rozpocznie festyn w dniu 4 kwietnia o godzinie 12. Odbędzie się on na dziedzińcu Królewskiej Fabryki Karabinów (ul. Łąkowa 35-38). Podczas imprezy będzie można zapisać się na bezpłatne cykliczne warsztaty szczudlarskie, teatralno-cyrkowe, plastyczne, bębniarskie, filmowe i wokalne. Ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia odbywać się będą w salach Królewskiej Fabryki Karabinów oraz w Szkole Podstawowej nr 65 w Gdańsku.

Projekt edukacyjny Fundacji Theatrum Gedanense łączy szereg instytucji organizacji oraz młodych gdańskich twórców we wspólnym działaniu, którego celem jest efektywne rozwiązywanie problemów społeczności lokalnej. Celem działań jest przygotowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze, rozwijanie ich zainteresowań i wiary we własne możliwości.

WARSZTATY, na które można się zapisać na festynie:
Lokalizacja: Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35 - 38
warsztaty tańca z Deanem Ibrahimem w sali Królewskiej Fabryki Karabinów / Fot. fot. Wiesław Czerniawski
 
Warsztaty teatralno – cyrkowe: Ty też możesz!
Prowadzący: Tomek Daniluk
Termin: 9 kwietnia do 30 września, pierwsze spotkanie 9 kwietnia o godzinie 18.00
Uczestnicy: w wieku 10 - 17 lat
Warsztaty " Ty też możesz" to warsztaty teatralno-cyrkowe na których dowiesz się ,że "Ty też możesz" zostać aktorem i występować na scenie, że "Ty też możesz" i nauczysz się żonglować, władać ogniem, że "Ty też możesz" robić rzeczy które są niesamowite, oryginalne i mieć przy tym bardzo dużo zabawy.
 
Warsztaty bębniarskie: Poszukiwania wspólnego rytmu
Prowadzący: Wojtek Cieślak
Termin: od 17 kwietnia do 30 września, pierwsze spotkanie 17 kwietnia o godzinie 18.00
Uczestnicy: w wieku od 8 -17 lat
Na warsztatach poznamy techniki gry na afrykańskich bębnach, będziemy ćwiczyć koordynację ruchową rąk i poruszanie się do rytmu. Gdy poznamy już podstawowe rytmy, opanujemy sztukę improwizacji i wystukiwania oddzielnych rytmów w grupie, zagramy wielki koncert.
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.04.2009 12:23

bogato w Gdańsku
+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.04.2009 12:20

fabryka snów, fabryka marzeń

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.