Facebook Google+ Twitter

Rusza III edycja konkursu „Innowator Małopolski 2008”

Tylko do 30 kwietnia 2008 roku można składać deklaracje uczestnictwa w konkursie „Innowator Małopolski 2008” ogłoszonym 31 stycznia tego roku przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Logo konkurs "Innowator Małopolski 2008" / Fot. CTTPKO tytuł Innowatora Małopolski już po raz trzeci ubiegać się mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mające swoją siedzibę na terenie województwa małopolskiego. Wystarczy, że ich przedstawiciel wypełni deklarację uczestnictwa znajdującą się na stronie www.innowacje.malopolska.pl i pocztą wyśle ją na adres biura konkursu (31-155 Kraków, ul. Warszawska 24). Nie trzeba niczego opłacać, bo udział w konkursie jest bezpłatny.

Zmagania te mają wyłonić przedsiębiorstwa aktualnie najbardziej innowacyjne w tym regionie Polski. Takie, które mogą się pochwalić sukcesami w opracowywaniu lub wdrażaniu nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, marketingowych lub organizacyjnych. Cele konkursu to przede wszystkim promocja takich przedsiębiorstw i wspieranie ich rozwoju. Ale także poprawa gospodarczego oblicza regionu poprzez promocję pozytywnych przykładów oraz zachęcenie większej liczby firm do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, do wprowadzania zmian w zakresie wewnętrznej organizacji pracy i do podejmowania szkoleń dotyczących innowacji.

Laureaci przez dwa lata będą mieć prawo wykorzystywać logo konkursu i tytuł „Innowator Małopolski 2008” w celach reklamowych i promocyjnych. Wyjadą też na spotkanie partnerskie do Kolonii. Uzyskają również pomoc ekspercką jeśli chodzi o przygotowanie oferty do baz danych o nowoczesnych technologiach oraz 50 procent zniżki na kampanię reklamową w Radio Kraków, które jest patronem medialnym konkursu. Nietypową pamiątką będzie grawerowany w metalu dyplom „Innowator Małopolski 2008”.

Z kalendarium konkursu wynika, że termin składania arkusza prezentacji mija 30 maja. Pierwsze posiedzenie Komisji Konkursowej odbędzie się przed 30 czerwca, a audyty technologiczne nastąpią w terminie lipiec-wrzesień. Z kolei drugie posiedzenie Komisji Konkursowej ma mieć miejsce we wrześniu. Wręczenie nagród nastąpi w październiku, natomiast w grudniu wyjazd na spotkanie partnerskie do Kolonii w Niemczech.

Konkurs organizowany jest pod patronatem rektora Politechniki Krakowskiej oraz wojewody małopolskiego. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Liczba zgłaszających się firm z roku na rok się zwiększa. W pierwszej edycji w 2006 r. do konkursu zgłosiło się siedemnaście przedsiębiorstw, a w 2007 r. już trzydzieści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.