Facebook Google+ Twitter

Rusza IT Challenge. To już 4. edycja konkursu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-06 17:03

We współpracy z firmą Samsung oraz EEBus, Atos IT Challenge zaprasza studentów z 10 krajów do zgłaszania swoich pomysłów.

Paryż, 28 października 2014


Atos, międzynarodowa firma z branży usług informatycznych, uruchomiła dziś czwartą edycję IT Challenge, we współpracy z Samsung i EEBus. Tegoroczne wyzwanie jest skierowane do studentów z 10 krajów z całego świata, by stworzyć najlepsze pomysły na connected living – świat, w którym nasze domy, miejsca pracy i miasta są doskonale zintegrowane, by zapewnić dostęp i powszechną łączność w każdym czasie i miejscu.

Inicjatywa Atos IT Challenge powstała w 2012 roku, aby rozwijać i wspierać innowacyjność wśród przyszłych pokoleń specjalistów IT. Obecnie jest to stałe wydarzenie w kalendarzach studentów z partnerskich uniwersytetów w 10 krajach. Dzięki niemu powstały pomysły wykorzystane podczas Igrzysk Olimpijskich, jak na przykład aplikacja pozwalająca zaplanować dzień sportu i zwiedzanie podczas Igrzysk Olimpijskich oraz „connected car”, czyli aplikacja, która sugeruje najlepszą prędkość dla sygnalizacji świetlnej, aby zredukować emisję spalin.

W tym roku zwycięski zespół zostanie nagrodzony wycieczką do Barcelony, w tym wizytą w Mobilnym Centrum Kompetencyjnym Atos, oraz możliwością spotkania naszych technologów biznesu i omówienia z nimi zagadnienia dostarczania rozwoju aplikacji. Kolejne dwie drużyny otrzymają tablety oraz Dyplom Atos, będący potwierdzeniem wybitnych osiągnięć. To również szansa o ubieganie się o prestiżowy staż w Atos.

Gilles Grapinet, Senior Executive Vice President Global functions, Atos, oraz Chief Executive Officer, Worldline, powiedział: “Connected Living, jako koncept, wciąż jest w fazie rozwoju. Ale już dostrzegamy, jak znacząco może ulepszyć nasze codzienne życie. Inteligentne skrzynki i roboty, które kontrolują nasze systemy ogrzewania i oświetlenia są dopiero początkiem. Jako że coraz więcej urządzeń i sprzętów jest ze sobą połączonych, potencjał do tego, aby sprawić, że nasze życie będzie wygodniejsze, jednocześnie oszczędzając czas i energię, jest ogromny. To ekscytujące wyzwanie, a ja zachęcam studentów z naszych partnerskich uniwersytetów, aby myśleli ambitnie i kreatywnie”.

Zespoły są proszone o zgłaszanie swojego zainteresowania oraz drużyn na specjalnej stronie internetowej IT Challenge przed 12 grudnia 2014 roku. Zakwalifikowanych zostanie 15 drużyn. Selekcji 14 z nich dokonają eksperci z EEBus i Samsung oraz Społeczność Naukowa Atos. Społeczność Naukowa jest globalną siecią około 100 najlepszych technologów biznesu w Atos. Ostatnia z drużyn zostanie wybrana przez publiczność – będzie to drużyna z największą liczbą polubień na Facebooku.

IT Challenge jest częścią inicjatywy Atos – Wellbeing@work – i realizuje jej cel, wspierając I rozwijając talenty.

Po więcej informacji o konkursie oraz aby zgłosić swój udział, odwiedź: atositchallenge.net
(Janusz Pazdro)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.