Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

350 miejsce

Rusza IV edycja Kultury Na Widoku

Kultura Na Widoku to dostęp do ponad tysiąca utworów - muzyki, filmów, książek, audiobooków i wirtualnych wizyt w najciekawszych muzeach i galeriach świata. Akcja potrwa do 8 października.

Wojciech Malajkat / Fot. materiały prasoweUtwory w Kulturze Na Widoku są adresowane do wszystkich grup wiekowych. Można z nich korzystać szybko i wygodnie – wystarczy smartfon, tablet czy laptop, a dostęp umożliwiają kody QR i linki. Kultura Na Widoku jest na multimedialnych instalacjach, plakatach w dużych i małych miastach, szkołach, bibliotekach, domach kultury oraz pociągach PKP Intercity Pendolino. Pełną listę utworów można znaleźć na stronie, która jest sercem projektu. Akcja wychodzi naprzeciw współczesnemu odbiorcy, który coraz częściej korzysta z kultury w formie cyfrowej, szukając muzyki, filmów i książek w Internecie. Jak dowodzą badania, brak wiedzy o bogactwie legalnych zasobów powoduje, że Polacy (często nieświadomie) sięgają do pirackich serwisów. Legalna Kultura, udostępniając utwory w atrakcyjnych cenach lub bezpłatnie, pragnie zwrócić uwagę na źródła, które dają dostęp do kultury w sposób zgodny z prawem i wolą twórców.

Czasem warto włożyć trochę wysiłku, by przekonać się, że kultura w sieci nie musi być droga. Ale na pewno powinna być legalna - mówi Wojciech Malajkat.

Repertuar Kultury na Widoku


Muzyka świata
Michał Urbaniak / Fot. materiały prasoweW KNW można posłuchać prawie 500 muzycznych albumów twórców i zespołów. Muzyka zagraniczna w KNW to światowe przeboje, wielkie powroty i evergreeny. Do wyboru są m.in.: Beyonce, Rihanna, Jamiroquai, Sting, Norah Jones, Shakira, Katy Perry, Lady Gaga, Gorillaz, Jay-Z, The Doors, Metallica i Pink Floyd. Posłuchamy też polskich nowości, jak płyta Taco Hemingwaya "Szprycer", "40 przebojów" Arka Jakubika & Olafa Deriglasoffa i "Światło nocne" Natalii Przybysz. Poza tym pierwszy album "Urbanatora”, Dr Misio, Sarsa, O.S.T.R., Stanisław Soyka, płyty Organka, Kultu, Darii Zawiałow, albumy Zbyszka Wodeckiego i głośne koncerty. Coś dla siebie znajdą wielbiciele muzyki klasycznej, mali melomani powinni być również zadowoleni, dla nich są dostępne m.in. "Mała płyta" Jerza Igora czy "Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" Doroty Miśkiewicz & Kwadrofonik. Muzykę filmową reprezentują m.in. Oscarowy "La La Land", "Amy" i "Sztuka kochania".

Filmy z legalnych źródeł
Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba internautów szukających w Internecie filmów i seriali, a dystrybutorzy coraz śmielej wychodzą im naprzeciw, powiększając, do niedawna skromną, legalną ofertę. Widać to również w Kulturze na Widoku, gdzie co roku przybywa legalnych źródeł z filmowym kontentem. Dlatego w IV edycji nie mogło zabraknąć nowego na polskim rynku serwisu jak Showmax, który inwestuje w polskie produkcje, jak "Ksiądz" Wojciecha Smarzowskiego (można je znaleźć wśród propozycji filmowych KNW). Z polskich filmów dostępnych w KNW są m.in. produkcje, które biorą udział w tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ("Pokot" Agnieszki Holland, "Amok" Kasi Adamik, "Sztuka kochania" Marii Sadowskiej), filmy najwybitniejszych polskich reżyserów (m.in. Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Marek Koterski, Juliusz Machulski) i najnowsze osiągnięcia polskiej kinematografii, jak "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej. W zagranicznych produkcjach znajdziemy zarówno filmy z ostatnich lat (zdobywca Oscarów "La la land", sensacyjny "Sicario"), jak i uznane produkcje ("Miłość" w reżyserii Michalela Haneke).

Książki do słuchania i czytania
Książki w Kulturze Na Widoku znajdziemy w formie audiobooków i e-booków. Wybór jest ogromny - od biografii Andrzeja Wajdy, Marii Czubaszek, Tony'ego Halika przez wywiad Szczepana Twardocha z Mamedem Khalidovem, literaturę dla dzieci (powieści Dumasa, Verne’a, edukacyjny „Masz prawa człowieku”), fantastykę („Jednooki król” Jakuba Ćwieka w interpretacji Marcina Perchucia), kryminały Remigiusza Mroza i Wojciecha Miłoszewskiego, reportaże ("Ameryka nie istnieje" Wojciecha Orlińskiego) do poradników ("Sekrety kobiet" Ewy Woydyłło). Polską literaturę piękną reprezentują m.in. "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka, "Szafa" i "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk. Z zagranicznych autorów znajdziemy Szekspira, Czechowa czy Hanyę Yanagiharę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.