Facebook Google+ Twitter

Rusza IV Letni Festiwal Nowego Miasta w Warszawie

30 lipca rozpocznie się IV edycja Letniego Festiwalu Nowego Miasta. Koncerty organizowane będą do 14 sierpnia, w każdą sobotę i niedzielę. Wstęp jest bezpłatny.

http://www.fnok.pl/fundacja_planykoncertowe_lfnm2011.php / Fot. Organizator - Fundacja Nowej Orkiestry KameralnejOd 30 lipca do 14 sierpnia w Warszawie, odbędzie się szereg koncertów oraz spotkań artystycznych w ramach programu IV Letniego Festiwalu Nowego Miasta. W każdą sobotę na Scenie Letniej przed kościołem oo. Dominikanów pw. św. Jacka oraz w niedzielę w jednym z nowomiejskich kościołów, Warszawiacy bedą mogli zapoznać się z niekomercyjnym reperuarem rodzimych artystów. Mieszkańcy usłyszą również aranżacje pieśni w wykonaniu zespołów kameralnych i orkiestry.

30 lipca na scenie przy ul. Freta 10 jako pierwszy wystąpi kwartet smyczkowy Merlo. Zespół znany jest przede wszystkim z oryginalnych aranżacji muzyki rozrywkowej i country.
Gościem drugiej części koncertu - "Spotkania Przyjaciele Letniego Festiwalu Nowego Miasta" (od godz. 14 w Galerii Freta przy ul. Freta 39 - przyp. red.) będzie znakomity kompozytor i dyregent, Maciej Żółtowski.

31 lipca w Kościele pw. św. Franciszka Serafickiego (przy ul. Zakroczymskiej 1 - przyp. red.) publiczność usłyszy polską muzykę kameralną, w wykonaniu grupy "Camerata Vistula" pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Wróbla, organizatora I i II Festiwalu Polskiej Muzyki Kameralnej. W reperuarze z pewnością nie zabraknie "Kwintetu" Witolda Maliszewskiego, "Pastorali" Stanisława Moryto oraz "Allegro wspressivo e sentimentale" polskiego pianisty i kompozytora, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego.

Podczas festiwalowych weekendów, warszawskiej widowni zaprezentują się ponadto: sopranistka Anna Karasińska, wiolonczelistka Anna Wróbel oraz grupy muzyczne: Kwartet Walasek, Wachnik Trio, Kwintet Warsaw Camerata i Orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego.

Na festiwalu będzie można usłyszeć kompozycję Romualda Twardowskiego, powstałą specjalnie z okazji roku Czesława Miłosza / Fot. MDCarchives/licencja Creative Commons Uznanie autorstwa Na letniej scenie zabrzmi również światowe prawykonanie Koncertu na fagot i orkiestrę smyczkową op. 5 Witolda Rowickiego w aranżacji Leszka Wachnika oraz Orkiestry Warsaw Camerata - informuje portal Kulturalne Śródmieście m.st. Warszawy. Co więcej, będzie można usłyszeć kompozycję Romualda Twardowskiego, powstałą specjalnie z okazji roku Czesława Miłosza. Wykona ją orkiestra Warsaw Camerata.

Na szczególną uwagę zasługuje "Spotkanie Przyjaciele Letniego Festiwalu Nowego Miasta" zaplanowane na 6 sierpnia, które połączone zostanie z recitalem lutniowym i promocją najnowszej płyty Jerzego Żaka. Oprócz lutnisty, w rozmowach będzie uczestniczył śpiewak Richard Berkeley.

Wstęp na wszystkie koncerty oraz spotkania z artystami i twórcami jest bezpłatny. Program festiwalu udostępniony został na stronie organizatora, Fundacji Nowej Orkiestry Kameralnej oraz w serwisie Warsaw Camerata.

Zobacz także zdjęcia z koncertu "Impresji Artystycznych"

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.