Facebook Google+ Twitter

Rusza jedenasta edycja konkursu "Pocztówka z wakacji"

Po rocznej przerwie rusza jedenasta edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Pocztówka z wakacji 2012”.

Przed rozstrzygnięciem konkursu rodzice podziwiają wystawę prac a dzieci oglądają nagrody. / Fot. Dariusz SzczecinaPrzed laty nikt nie spodziewał się, ani tym bardziej nie planował zorganizowania konkursu na międzynarodową skalę. Wszystko zaczęło się od skromnego konkursu „Najpiękniejszy dzień wakacji”, do udziału w którym zaproszono jedynie sopockie zuchy. „Zobaczyliśmy - wspomina jedna z organizatorek - że prace zuchów znakomicie nadają się na wakacyjne pocztówki. A nasze doświadczenia z pracy w szkolne podpowiedziały aby do kolejnego konkursu zaprosić także dzieci świetlicowe, bowiem nie było za dużo konkursów plastycznych adresowanych do tej grupy uczniów”.

Uroczystość zakończenia konkursu w 2006 roku. / Fot. Dariusz SzczecinaTym sposobem w kolejnych edycjach konkursu wystartowały dzieci ze świetlic, a następnie także uczniowie ze wszystkich klas sopockich podstawówek i gimnazjów. Do kolejnych edycji zgłaszano prace wykonane przez dzieci i młodzież praktycznie z całego Trójmiasta a także z Polski. Kiedy nadesłano prace z Białorusi, Litwy i Kaukazu konkurs zyskał rangę konkursu międzynarodowego.

Nad konkursem organizowanym przez sopockich harcerzy od początku honorowy patronat obejmował wiceprezydent Wojciech Fułek (obecnie przewodniczący Rady Miasta Sopotu), który zawsze wspierał organizatorów w pozyskiwaniu nagród oraz uczestniczył w konkursowym jury. Nad dwoma ostatnimi edycjami patronat nad konkursem obejmował sam prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Przez dziesięć lat w konkursie brało udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z kilkuset środowisk szkolnych i harcerskich. Prace nadsyłały także domy kultury i pracownie plastyczne.

Tegoroczna edycja konkursu, niestety już bez prezydenckiego patronatu, zapowiada się równie interesująco. Mogą w nim brać udział dzieci i młodzież od 6 do 16 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie projektu wakacyjnej pocztówki. Minimalny rozmiar konkursowej pracy to 10x15 cm, i nie może przekraczać formatu kartki A-4. Prace mogą być wykonane w tradycyjnych technikach graficznych lub techniką komputerową oraz z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych przez autora fotografii.

Prace konkursowe można nadsyłać do końca września na adres organizatora (Komenda Hufca ZHP Sopot; al. Niepodległości 697, 81-854 Sopot z dopiskiem na kopercie: „Konkurs Pocztówka z Wakacji”).
Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajduje się na stronie organizatora: www.sopot.zhp.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

a tu są wyniki tegorocznego konkursu link

Komentarz został ukrytyrozwiń
b
 • b
 • 29.09.2012 17:18

to już jutro koniec zgłaszania prac. apotem najlepsi z najlepszych...
ciekawe jakie będą nagrody w tym roku

Komentarz został ukrytyrozwiń
pedagogg
 • pedagogg
 • 27.09.2012 13:39

powinni jeszcze o kilka dni przedłożyć termin nadsyłania prac, bo przecież w MDKach i klubach zajęcia nie ruszyły pełna parą, a pewnikiem chcieliby wziąć udział w tak ciekawym konkursie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pwd
 • pwd
 • 27.09.2012 09:44

Jeżeli, jeszcze ktoś nie narysował, to musi się pospieszyć. Prace można nadsyłać tylko do końca września. Naprawdę warto. Piękne nagrody czekają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ociec
 • ociec
 • 13.09.2012 19:09

a w szkole moich dzieci nikt nic nie wie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
BELFER
 • BELFER
 • 08.09.2012 21:47

To świetny pomysł na podsumowanie wakacji, idealna propozycja na zajęcia świetlicowe.
Dobry pedagog z takiej pracy może wiele wyczytać, poznać wychowanka i jego stany emocjonalne. Sytuacje rodzinna itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mama
 • Mama
 • 07.09.2012 14:37

Moje dzieci rysowały, piękne pocztówki. Raz dostały wyróżnienie, było dużo nagród. I bardzo ładna oprawa zakończenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
b
 • b
 • 06.09.2012 13:24

Byłem. Widziałem. Świetny konkurs. Wspaniałe nagrody. Dużo wyróżnień. Do udziału zachęcam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.