Facebook Google+ Twitter

Rusza kampania "Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia"

Współautorzy: Marta Wróbel

Projekt „Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia" zakłada stworzenie spójnego i skutecznego systemu przeciwdziałania dyskryminacji na wszystkich poziomach administracji rządowej. Zaprezentowano go w Kancelarii Premiera 29 czerwca.

Logo kampanii / Fot. http://www.rownetraktowanie.gov.pl/pelnomocnik/pelnomocnik_w_mediach_1/wystapienia_telewizyjne/kampania_spoleczna_%E2%80%9Ewidzisz-_reaguj!%E2%80%9DProgram powstał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. "Po raz pierwszy w historii Polski powstanie program na rzecz równego traktowania. Powodów dyskryminacji jest wiele. Chcemy, żeby program, który opracujemy, służył przez wiele lat, żeby był uniwersalny, nie był zideologizowany, nastawiony na działanie polityczne. Trzeba wielkiej pozytywistycznej pracy, by kwestie równego traktowania były zawsze w głównym nurcie postępowania urzędów" - powiedziała Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania,w trakcie inauguracyjnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach projektu w tym roku w specjalnych prorównościowych i antydyskryminacyjnych szkoleniach zacznie brać udział prawie 400 urzędników administracji państwowej.

Podczas prezentacji w kancelarii pani pełnomocnik wręczyła nominacje 45 koordynatorom ds. równego traktowania, którzy funkcję tę pełnić będą we wszystkich ministerstwach, urzędach wojewódzkich, wybranych urzędach centralnych i w Głównym Inspektoracie Pracy. W najbliższych miesiącach zdobędą oni odpowiednie kwalifikacje, do prac w urzędach w których zostali powołani.

W ramach projektu przeprowadzona również będzie kampania społeczna „Widzisz? Reaguj!”, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na dyskryminację – szczególnie tę występującą w Polsce najczęściej: ze względu na wiek, niepełnosprawność i płeć. W spocie kampanii znajdzie się informacja, gdzie szukać pomocy i rady.

Źródła:
http://www.rownetraktowanie.gov.pl/pelnomocnik/kalendarium_wydarzen_1/624
Niepełnosprawni.pl
PAPWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem już nie pierwszej młodości i byłem przekonany, że równe traktowanie zapewnia mi obowiązujące prawo i konstytucja, no i ustrój demokratyczny, którego wprowadzenie pociągnęło za sobą wiele ofiar. Teraz - jak się okazuje - to nie wystarcza, aby wszystkich polskich obywateli traktować równo. Widzicie sami. Przez dwadzieścia lat od transformacji ustrojowej nasze polskie społeczeństwo składało się z równych i równiejszych, co by oznaczało, że jednego obywatela za to samo wykroczenie polskie sądy wydawały różne wyroki zależne od - no właśnie - od czego?
Ale na szczęście mamy u władzy Platformę Obywatelską. Ona po czterech latach rządzenia, tuż przed wyborami zrobi wszystko, aby tę anomalię wyeliminować z polskiego krajobrazu. Ale to nie wszystko. Ona zauważyła też, że w Polsce jest moc ludzi wykluczonych - ciekawe kto ich powykluczał? Krasnoludki! Wyłaźcie spod liści paproci, zaraz was wszystkich oddamy w ręce Arłukowicza. Już On będzie wiedział, co z wami zrobić. - Zachciało się wam polaków wykluczać. Teraz będziecie mieli za swoje - mało tego, że oberwiecie w skórę, ale będziecie musieli przyrzec, że już nigdy nikogo nie będziecie wykluczać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.