Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14297 miejsce

Rusza klubowa trasa Big Cyca!

10 lutego w CK Wiatrak w Zabrzu odbędzie się pierwszy koncert z cyklu 'Czarne Słońce Narodu Tour' zespołu Big Cyc.

Big Cyc / Fot. Big CycCzarne Słońce Narodu / Fot. archiwum zespołuNajnowsze wydawnictwo zespołu zostało nominowane w plebiscytach Antyradia i Teraz Rock w kategorii 'Płyta Roku 2016' a singiel promujący płytę - 'Antoni wzywa do broni' ma już ponad milion odtworzeń na YouTube.

„Czarne słońce narodu” - antysystemowa płyta zespołu Big Cyc. Zakazana jeszcze przed wydaniem. Bez szans na ogólnokrajową promocję. Ostra, chropowata, bezkompromisowa. (…) Wszystkie piosenki, są głosem w sprawie „bitwy o przyszłość”. Rock to muzyka buntu i protestu, dlatego BIG CYC zdecydował się powiedzieć NIE! Jako, weterani Pomarańczowej Alternatywy i NZS-u bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że w Polsce toczy się najważniejsza batalia od 1989 roku, wobec której nie możemy pozostać bierni. „Czarne słońce narodu ” to płyta , która na najbliższe lata stanie się orężem w walce z dyktaturą , nietolerancją, autorytaryzmem i polityczną arogancją. Mamy nadzieję, że zawarte na niej piosenki zdołają przekonać wszystkich niezdecydowanych , że najwyższą wartością człowieka jest wolność!

Koncerty Big Cyca są zawsze pełne punk rockowej energii - zespół prezentuje na żywo swoje największe hity, takie jak Berlin Zachodni, Ballada o smutnym skinie, Wielka Miłość do Babci Klozetowej, Moherowe Berety, Makumba, Kocham Piwo i wiele innych, tym razem nie zabraknie utworów z najnowszego wydawnictwa grupy.

Jako support wystąpi Dance on Glass - niegdyś polsko-brytyjski zespół, w którego oryginalnym składzie grali muzycy kultowych brytyjskich zespołów - New Model Army i Fields of the Nephilim, wraz z polską wokalistką, Anią Gahan. Grupa reaktywowała się w 2015 roku, obecnie, poza Anią, zespół tworzą Tomek 'Szopen' Jagiełowicz (42, ex-Oberschlesien) klawisze, Grzegorz Korbel (Absynth) perkusja, Tomek Dyrda (Kolbyskray, Absynth, ex-Oberschlesien) - gitara i Kajetan Daszkiewicz (Absynth, Ako Oka) - gitara basowa.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20, bilety są dostępne online na www.wiatrak.art.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.