Facebook Google+ Twitter

Rusza kolejna edycja Gazel Biznesu

Wystartowała ósma edycja rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm - Gazele Biznesu, organizowanego przez Puls Biznesu i wywiadownię Coface Poland.

 / Fot. Statyetka Gazele BiznesuTo jedyny ranking, który uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, ale bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki i stabilny rozwój na przestrzeni kolejnych 3 lat.

Udział w rankingu jest bezpłatny i może laureatom przynieść szereg korzyści finansowych i wizerunkowych. Główna idea konkursu to promowanie szybko rozwijających się firm. To właśnie najdynamiczniejsze firmy mają rosnący udział w tworzeniu produktu krajowego, potrafią szybko i łatwo dostosować się do zmieniających się warunków.

O kilka słów na temat Gazel Biznesu poprosiliśmy Annę Guzik, Marketing Managera Coface Poland Credit Management Services.

Kto był pomysłodawcą Gazel Biznesu?

- Gazele Biznesu zostały wymyślone przez organizatora tego prestiżowego zestawienia – dziennik Puls Biznesu. Pierwsza edycja została ogłoszona w 2000 roku. Na liście najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw znalazło się wówczas 300 firm, po roku - 400, w następnych latach - 800, 1400, 2002, 3108, a w 2006 roku – 3404 firmy. Coface Poland jest autorem zestawienia po raz siódmy.

Kto ocenia firmy, na jakiej zasadzie?

Ocenie poddawane są dane finansowe firm. Tych, które spełniają sześć kryteriów:
- firma rozpoczęła działalność przed 2004 rokiem i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś,
- firma w 2004 r. wykazała przychód ze sprzedaży na poziomie nie niższym niż 3 mln złotych i nie wyższym niż 200 mln zł,
- firma w okresie 2004 - 2006 co roku wykazywała zysk,
- firma w okresie 2004 - 2006 z roku na rok wykazywała wzrost przychodów ze sprzedaży,
- firma nie jest bankiem ani firmą ubezpieczeniową,

- firma publikowała swoje sprawozdania finansowe w Monitorze Polskim B, składała je do akt rejestrowych firmy albo udostępni je do weryfikacji redakcji "Pulsu Biznesu" lub Coface Poland.

Tu znajdziesz formularz zgłoszeniowy.

Kontakt:
Marek Kudyba
tel. (022) 333 98 36, 600 01 33 02
e-mail: m.kudyba@pb.pl

Anna Guzik
tel. (022) 465 00 37
e-mail: anna.guzik@coface.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.