Facebook Google+ Twitter

Rusza Konkurs Internetowy Matmix.pl. Do wygrania 4 laptopy

W listopadzie ruszyła IV edycja Internetowego Konkursu Matematycznego Matmix.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie.

Uczestnicy Finału III edycji MATMIX.pl / Fot. Wojciech ZarzyckiKonkurs po raz kolejny odbywa się pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Mogą wziąć w nim udział uczniowie trzecich klas gimnazjum i wszystkich klas szkoły średniej z całej Polski. Do wygrania są między innymi cztery laptopy oraz kalkulatory graficzne.

Konkurs Matmix.pl został stworzony po to, aby popularyzować matematykę wśród młodzieży, upowszechniać umiejętność korzystania z internetu, motywować uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł. Umiejętność wykorzystywania technologii informacyjnych w nauce przedmiotów ścisłych sprawia, że stają się one bardziej przyjazne i zrozumiałe.

Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu www.matmix.pl, a drugi – finał – odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych. Zadania prezentowane są w dwóch kategoriach wiekowych: w pierwszej rywalizują uczniowie trzecich klas gimnazjum i pierwszych klas szkół średnich, w drugiej młodzież klas starszych. Stopień trudności zadań wzrasta w miarę zbliżania się do końca konkursu. Najwytrwalsi i najlepsi uczestnicy przechodzą do drugiego etapu, który odbywa się w XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie. Finaliści rozwiązują test wielokrotnego wyboru, co pozwala wyłonić spośród nich zwycięzców. Wtedy też następuje zakończenie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom finału.

Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny. W I edycji wzięło w nim udział 2,5 tys. uczniów z całej Polski, w II edycji było ich ponad 3,5 tys. a w kolejnej już 6,2 tys. Do ubiegłorocznego finału zakwalifikowało się 126 uczniów gimnazjów i liceów z całego kraju. W ubiegłym roku najlepszym matematykiem w młodszej kategorii okazała się Katarzyna Mandziuk z I LO im. S. Staszica w Lublinie, natomiast w starszej kategorii zwyciężył Sylwester Błaszczuk z II LO im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Szczegółowe informacje na temat IV edycji można znaleźć na stronie konkursu matematycznego www.matmix.pl. Laptopy ufundowane zostały przez KPMG, a kalkulatory graficzne przez Casio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.