Facebook Google+ Twitter

Rusza konkurs literacko-plastyczny "Wypisz, wymaluj Super Kota!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-21 23:18

Masz bogatą wyobraźnię, talent pisarski, a do tego lubisz rysować? Spróbuj swoich sił w konkursie na literacko-plastyczną opowieść o sympatycznym Kocie Mleczysławie, bohaterze kampanii „Mam kota na punkcie mleka”.

Organizowany w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka” konkurs literacko-plastyczny skierowany jest do uczniów klas II-VI tych szkół podstawowych, które przystąpiły do programu zarówno w pierwszym, jak i drugim roku jego trwania. Postawione przed uczestnikami zadanie będzie polegało na wymyśleniu, opisaniu i zilustrowaniu niezwykłych przygód Kota Mleczysława, wielbiciela mleka i jego przetworów.

Bohater naszej kampanii jest uwielbiany przez dzieci, gdyż ciekawość świata i niespożyta energia nie są im obce. Każdy dzień wymaga nie lada sprawności, dlatego też Kot Mleczysław chętnie sięga po mleko i produkty mleczne, które są doskonałym źródłem składników niezbędnych dla utrzymania dobrej formy − mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka. −Pragniemy, by dzieci w swoich pracach nie tylko oddały żywiołowy charakter Kota Mleczysława, ale także wykorzystały wiedzę na temat walorów mleka i jego przetworów oraz korzyści, jakie płyną z ich spożywania − dodaje.

Aby stanąć w konkursowe szranki, należy wymyślić ciekawą historyjkę z Kotem Mleczysławem w roli głównej, przelać ją na papier w formie opowiadania lub wiersza, a następnie zilustrować autorskim rysunkiem. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom dużą dowolność w wyborze techniki plastycznej − dzieci mogą sięgnąć po farby, kredki, tusz lub kolorowy papier do wyklejanek. Istotne jest, by prace plastyczne nie przekraczały formatu A4 i nie były dotąd publikowane. Tak rysunki, jak i teksty muszą stanowić oryginalną twórczość uczestników konkursu.

Mierząc się z zadaniem konkursowym dzieci będą miały okazję nie tylko miło spędzić czas na kreatywnej zabawie, ale także zawalczyć o wspaniałe nagrody. Autorzy najciekawszych prac nagrodzeni zostaną markowymi czytnikami e-booków, natomiast wyróżnione prace zostaną wydane w formie książki. Z myślą o użytkownikach e-czytników powstanie również jej elektroniczna wersja, którą będzie można pobrać ze strony internetowej programu.

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 20 czerwca, zaś ogłoszenie zwycięzców nastąpi do dnia 27 czerwca. W poszukiwaniu szczegółowych informacji na temat konkursu, jego zasad i regulaminu, warto odwiedzić stronę www.mamkotanapunkciemleka.pl.
(Anna Grabowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.