Facebook Google+ Twitter

Rusza Krakowski Festiwal Filmowy

Już po raz 49. w Krakowie zagościł Festiwal Filmowy. Jest to jedna z najstarszych tego typu imprez w Europie. Przez siedem dni widzowie będą mogli zobaczyć ponad 250 filmów.

Festiwalowy plakat. / Fot. zródło www.kff.com.plFestiwal narodził się w roku 1961, kiedy jeszcze jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych prezentował dokonania rodzimej kinematografii. Trzy lata później stał się już imprezą międzynarodową. Od 2001 roku zmienił nazwę na Krakowski Festiwal Filmowy odbywający się corocznie na przełomie maja i czerwca.

Formułę festiwalu tworzą konkursy na najlepszy polski film krótkometrażowy, międzynarodowy film krótkometrażowy oraz długometrażowy film dokumentalny. W tym roku do walki przystąpi 90Towarzysząca Festiwalowi wystawa "sto lat polskiego kina 1908-2008" na krakowskim Rynku / Fot. K.Jędras tytułów, w tym 32 z Polski. Jak co roku silnie reprezentowana będzie Europa (zobaczymy filmy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Węgier czy Rosji) i Ameryka Północna (filmy z USA i Kanady), ale pojawią się także obrazy z Singapuru, Japonii, Indii, Nikaragui czy Burkina Faso.

Ważną rolę w programie imprezy odgrywają także pokazy pozakonkursowe i towarzyszące. Szczególnej uwagi warte są te pierwsze, gdyż w ich ramach możemy zobaczyć filmy, które nie dostały się do konkursów, ale z pewnością warte są uwagi. Często są to obrazy unikalne, projekcje archiwalne i retrospektywne, przeglądy tematyczne. W ramach festiwalu odbędą się także pokazy Kina Letniego pod gołym niebem uzupełnią kalendarz projekcji.

Jak co roku nie zabraknie pokazów specjalnych i tematycznych. W tym roku będziemy mogli obejrzeć filmy w ramach krakowskich premier dokumentalnych, dnia chińskiego, nocy wideoklipów, żydowskich korzeni, nocy etiud studenckich, dnia dzieci i wielu innych. Szczegółowy program imprezy dostępny jest tutaj.

W tym roku po raz pierwszy festiwalowe filmy oglądać będziemy mogli bezpłatnie w internecie. Na stronie cineman.pl dostępnych jest osiem filmów, m.in. "Gorączka złota" i "W górę rzeki". Możemy je oglądać przez cały czas trwania festiwalu.
Logo festiwalu / Fot. źródło: www.kff.com.pl
Bilety na pokazy konkursowe i pozostałe są do nabycia w kasach festiwalowych kin - KIJÓW.CENTRUM (al. Krasińskiego 34), Pod Baranami (Rynek Główny 27) i Mikro (Lea 5) w cenach 10-12 zł oraz 40 zł dzienne i karnety 130 zł i 70 zł. Rezerwacji można także dokonać na stronie Festiwalu gdzie znajdziemy także więcej informacji o pokazach: kff.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.