Facebook Google+ Twitter

Rusza kręcenie pierwszego w Polsce dzielnicowego Lipduba

Pomysł burmistrza dzielnicy Bemowo, Jarosława Dąbrowskiego, to doskonała okazja do promocji dzielnicy. Impreza zaangażuje dużą liczbę mieszkańców.

Co to jest Lipdub?

 / Fot. http://www.bemowo.waw.pl/bemowo/portal.php?aid=news&news=12785722404c3576d04e736Panująca ostatnio wśród studentów moda na kręcenie teledysków promujących uczelnie przybyła ze Stanów Zjednoczonych. Filmikami mogą się już pochwalić: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Adama Mickiewicza i wiele innych. Lipdub to ogromne przedsięwzięcie - występują w nim setki osób, zwykle fantazyjnie poprzebieranych. Scenariusz zrealizowany jest zwykle w charakterze żartobliwym, pokazującym dobrą zabawę uczestników, którzy pozorują śpiewanie dobranej przez organizatorów piosenki.

Lipdub promujący dzielnicę?

Z takim pomysłem wyszedł burmistrz dzielnicy Bemowo - Jarosław Dąbrowski, który sam weźmie w nim udział. Zostanie wykorzystana piosenka zespołu Perfekt "Ale w koło jest wesoło".

- Scenariusz jest domykany, prace nad nim zakończą się na dwa dni przed kręceniem. Będzie bardzo różnorodnie, ludzie będą poprzebierani, dominować będą dyscypliny sportowe, takie jak karate lub rolki. Chcemy wykorzystać również nasze Bemowskie Centrum Kultury, aby zaprezentować zdolności taneczne uczestników zajęć - mówi Krzysztof Zygzak, rzecznik Urzędu Miasta Dzielnicy Bemowo.

Zgłoszeń jest już około 50, lecz organizatorzy mają w planach zaangażować około 100 osób z Bemowa i okolic (mieszkanie na Bemowie nie jest warunkiem uczestnictwa).

Głównymi założeniami jest przede wszystkim okazja do dobrej, wakacyjnej zabawy oraz promocja dzielnicy. Jak zapewnia rzecznik: Akcja przeprowadzana jest zupełnie bezkosztowo, Urząd nie wydaje na to pieniędzy.

Jak wziąć udział?

Kręcenie rusza już w sobotę 31 lipca. Mijają ostatnie chwile na wysłanie swojego zgłoszenia. Wystarczy przesłać e-mail zgłoszeniowy ze swoim zdjęciem na adres redakcja@bemowo.waw.pl

Więcej informacji na stronie: Urząd Miasta Dzielnicy Bemowo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.