Facebook Google+ Twitter

Rusza letnie kino pod warszawskim niebem

Warszawa ma kolejną propozycję jak spędzić miły wieczór w plenerze. 13 lipca rusza już piąta edycja Filmowej Stolicy Lata.

 / Fot. http://www.sztukafilmowa.pl/Adam Warzyszyński i Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej odpowiedzieli na zapotrzebowanie warszawiaków. Imprezy kina plenerowego porozrzucano po parkach całej stolicy. Pokazy odbywać się będą codziennie, każdego dnia w innym miejscu, różna będzie też tematyka filmów. Do obejrzenia są światowe hity filmowe (np. cała trylogia "Władcy Pierścieni" w Parku Kopa Cywila na Ursynowie), polskie hity takie jak "Seksmisja", czy spotkania na bollywodzkich wtorkach na Polu Mokotowskim.

Więcej informacji o programie na stronie Filmowej Stolicy

Poszczególne imprezy będą odbywały się w parkach: Bródnowskim, Praskim, Sowińskiego, Henrykowskim na Białołęce i Skaryszewskim, na Polu Mokotowskim, przy Metrze Słodowiec i przy Kopie Cywila na Ursynowie. W sierpniu do tej listy dołączy jeszcze wilanowski skwer przy Buławie.

Seanse są bezpłatne, wszystkie zaczynają się po zachodzie słońca (czyli kiedy upał pozwala wreszcie wystawić nos z klimatyzowanych schronień), w przemiłym, zielonym otoczeniu, a przed ekranem może wygodnie zmieścić się nawet 300 osób. Przewidziane są także koncerty.

Jak powiedział Adam Warzyszyński w wypowiedzi dla Wiadomości24, największą popularnością cieszą się seanse w parku Praskim, który jest stałą miejscówką dla tej imprezy od 5 lat. Na wyświetlanej jako pierwsza "Fridzie" było, jak mówi Warzyszyński, ponad 400 osób.
Dużym zainteresowaniem cieszy się także Białołęckie Lato Filmowe w Parku Henrykowskim.

Ostatni seans Filmowej Stolicy Lata odbędzie się w pierwszym tygodniu września, ostatni
plenerowy w ogóle - w wilanowskim Kinie Plenerowym 23 września.

Kino Plenerowe w parku Praskim oraz Filmowa Stolica Lata w parku Sowińskiego dysponować będą zapleczem gastronomicznym.

Można także udać się do "Konesera" na Pradze (dawna Wytwórnia wódek) na Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra".

także na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w każdy weekend odbywają się seanse pod hasłem w "Sportowe Kino. Lato".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.