Facebook Google+ Twitter

Rusza megaimpreza - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-07 19:47

W najbliższy poniedziałek, 10 lipca ruszy XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. Uroczyste otwarcie zaplanowano na pięć dni później. To niewątpliwie jedna z największych w kraju imprez sportowych.

Olimpiada potrwa kilka tygodni. Jej uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę, 15 lipca na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, choć pierwsze konkurencje ruszą już w najbliższy poniedziałek.

Zawody będą odbywały się na obiektach w Łodzi, Zgierzu, Strykowie, Spale, Tomaszowie Mazowieckim, Drzewicy, Walewicach, Sławnie, Kutnie oraz na obiektach poza województwem łódzkim: w Pucku, Kruszwicy, Bydgoszczy, Warszawie, Starachowicach, Zakopanem.

W zawodach tegorocznej OOM, o randze mistrzostw Polski juniorów młodszych, wystartuje ponad 4 tysiące zawodników, a w sumie w olimpiadzie uczestniczyć będzie ok. 6 tysięcy osób (zawodnicy, trenerzy, sędziowie, goście).

Jako pierwsi, rywalizację o medale XII OOM rozpoczną zawodnicy uprawiający bieg na orientację (Spała), rugby (Łódź), piłkę nożną kobiet (Tomaszów Mazowiecki) i mężczyzn (Łódź) oraz piłkę wodną (Łódź).

Młodzi sportowcy wezmą udział w aż 28 dyscyplinach: baseball, biathlon letni, bieg na orientację, hokej na trawie kobiet, hokej na trawie mężczyzn, jeździectwo, kajakarstwo klasyczne, kajakarstwo górskie, kolarstwo MTB, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, lekka atletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna kobiet, piłka nożna mężczyzn, piłka wodna, pływanie, rugby, siatkówka plażowa kobiet, siatkówka plażowa mężczyzn, strzelectwo sportowe, tenis, triatlon, wioślarstwo, żeglarstwo.

Równolegle z główną imprezą jest rozgrywana paraolimpiada w pływaniu, piłce nożnej, lekkoatletyce, tenisie stołowym i wielobojach. W zawodach tych uczestniczy ponad 500 niepełnosprawnych sportowców. Jeden z nich, wielokrotny medalista olimpiad specjalnych w pływaniu Grzegorz Stępniak, razem z wicemistrzem olimpijskim Arturem Partyką, zapali znicz olimpijski.

Olimpiada potrwa kilka tygodni. Zakończenie zaplanowano 26 sierpnia podczas Jarmarku Wojewódzkiego w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.