Facebook Google+ Twitter

Rusza nabór filmów na Festiwal Polskich Filmów Niezależnych

FPFN to przegląd filmów, a także wydarzenie kulturalne na skalę ogólnopolską. Przyślij swój film! Zostało 10 dni!

FPFN to nie tylko przegląd filmów, to wydarzenie kulturalne na skalę ogólnopolską, które ukazuje niezależną twórczość filmową na wielu płaszczyznach i prezentuje ją w różnorodnych formach. Celem FPFN jest zaprezentowanie najlepszych filmów w kategoriach: dokument, film fabularny, animacja/film eksperymentalny. Misją FPFN jest ukazanie wielowymiarowości kina niezależnego i tego jak kształtuje się ono w Polsce, a także integracja twórców.

Festiwalowi towarzyszyć będą retrospektywy polskich szkół filmowych oraz warsztaty filmowe realizowane we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. Festiwal odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, w dniach 2 – 5 października.

W konkursie mogą brać udział wszyscy filmowcy tworzący poza systemem komercyjnym mający polskie obywatelstwo lub tworzący na terenie Polski. Impreza zapełni lukę na mapie polskiego kina niezależnego - pozwoli na wykreowanie dużej imprezy filmowej na Śląsku, w regionie gdzie do tej pory brakowało tego rodzaju wydarzeń. Misją festiwalu jest porównanie dorobku polskich twórców kina niezależnego oraz artystyczne podsumowanie osiągnięć poszczególnych nurtów i gatunków filmowych.

Organizatorami są: Stowarzyszenie FILMFORUM, Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu, Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie:http://fpfn.filmforum.pl

Dokładnie wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z kopią filmu w formacie DVD należy przesłać lub dostarczyć osobiście, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lipca 2008 r., na adres:

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum"
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie
z dopiskiem "Festiwal Filmowy"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.