Facebook Google+ Twitter

Rusza nabór wolontariuszy na Euro 2012

Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami. Powstają stadiony i autostrady, ale to nie one mogą decydować o powodzeniu imprezy. Bardzo dużo będzie zależeć od pracy wolontariuszy. Właśnie rozpoczął się ich nabór.

- To właśnie od jakości obsługi i informacji, organizacji transportu, poczucia bezpieczeństwa orazlogo Euro 2012 - fotografia ilustrująca / Fot. Victor Vizu, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:EURO_2012_flower_emblem.JPG jakości opieki medycznej będzie w dużej mierze zależał wizerunek Polski na arenie międzynarodowej po turnieju. - mówił podczas poniedziałkowej konferencji w stołecznym ratuszu Marcin Herra, prezes spółki PL.2012.

Na Euro 2012 w Polsce potrzeba 3 tys. wolontariuszy, z czego jedna trzecia obsługiwać będzie Warszawę. Jak mówi Marta Dermańska, kierownik projektu wolontariatu na Euro w Warszawie, Wolontariat Miast Gospodarzy ma zapewniać obsługę turystom, kibicom, dziennikarzom oraz mieszkańcom miasta. Wolontariusze będą odpowiedzialni za obsługę na lotnisku, dworcu, w pobliżu stadionu, w Strefie Kibica, w Ambasadach Kibiców, w pobliżu wyznaczonych do obsługi Euro placówek medycznych oraz w głównych punktach komunikacyjnych miasta.

UEFA szuka wolontariuszy w serwisie Wiadomości24.pl

W poniedziałek otwarty został portal internetowy (www.wolontariatmiejski2012.pl), za pośrednictwem którego można zgłosić się na wolontariusza. Wymagane jest ukończenie 18. roku życia i komunikatywna znajomość języka angielskiego. W projekt mogą zaangażować się osoby młode, jak i starsze, z dużych jak i małych miast, również osoby niepełnosprawne.

Praca wolontariusza będzie wymagała dużych poświęceń. Możliwe jest, że przez całe mistrzostwa nie zobaczą stadionu. Zdobędą jednak ogromne doświadczenie i uzyskają certyfikat, na którym szczegółowo zostanie opisany zakres jego obowiązków i odbytych szkoleń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jarek Łazik
  • Jarek Łazik
  • 06.06.2011 12:32

A następnie powieszą sobie ów cetryfikat na ścianie i taki będzie z niego pożytek. Wstyd i żenada. Impreza kosztująca tak potężną kasę nie potrafi wysupłać marnych paru groszy dla grupki młodych ludzi. Oczywiście w24, kolejny "ubarwiacz CV" ochoczo przyłącza się do tego wyzysku. Gdyby jeszcze faktycznie było to doświadczenie , na które łaskawie spojrzy konkretny pracodawca... To jest obrzydliwe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.