Facebook Google+ Twitter

Rusza najlepsza żużlowa liga świata

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-03-20 16:21

Za oknami robi się coraz cieplej, a to dla fanów żużla oznacza jedno - niedługo rusza Speedway Ekstraliga! Tegoroczne rozgrywki zapowiadają się niezwykle interesująco.

Zimowy okres w światku żużlowym był bardzo emocjonujący. I nie przez to, że kluby dokonały spektakularnych transferów, a dzięki wojnie o żużlowe tłumiki. Niestety działacze światowych organizacji są nieugięci i całkowicie nie biorą pod uwagę opinii samych żużlowców, którzy stanowczo twierdzą, że nowe tłumiki zagrażają ich bezpieczeństwu. Szczególnie głośno w tej sprawie wypowiada się indywidualny Mistrz Świata, który jako jeden z nielicznych zawodników motocykl żużlowy zna od podszewki. Tomasz Gollob jest przekonany o tym, że nowe tłumiki zabiją atrakcyjność zawodów. Wróćmy jednak do zbliżających się rozgrywek, które ruszają już 3 kwietnia.

Okienko transferowe było niezwykle ekscytujące. Tytuł króla polowania można nadać Robertowi Dowhanowi, który zakontraktował Andreasa Jonssona, Jonasa Davidssona oraz najlepszego trenera na świecie- Marka Cieślaka. Te roszady mają dać Falubazowi złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Do wcześniej wymienionych żużlowców należy dodać Piotra Protasiewicza, Rafała Dobruckiego, Grega Hancocka, czy też Patryka Dudka. Niewątpliwie takie nazwiska mogą robić wrażenie na rywalach. Ciekawy skład skompletowała gorzowska Stal. Władysław Komarnicki postawił ponownie na dwójkę znakomitych żużlowców- Nicki Pedersena oraz Tomasza Golloba. To oni mają poprowadzić gorzowian do upragnionego medalu. Nowymi twarzami w drużynie są dwaj Duńczycy- Niels Kristian Iversen oraz Hans Andersen. Stal nie powinna też mieć problemów z juniorami, ponieważ Czesław Czernicki do dyspozycji będzie miał spore grono utalentowanej młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.