Facebook Google+ Twitter

Rusza nowy kierunek - cracovianistyka

Instytut historii UJ wspólnie z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa otwierają nowy kierunek, studia podyplomowe ze znajomości... Krakowa.

 / Fot. Own work, CC 3.0Rozpocząć naukę na nowym kierunku może każdy, kto posiada tytuł magistra. Organizatorzy w szczególności zapraszają nauczycieli, przewodników, muzealników i bibliotekarzy. Podjąć naukę mogą również osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy o mieście królów Polskich.

Będziemy mogli poznać Kraków z perspektywy różnych dziedzin nauki. Organizatorzy główny nacisk położą na historię, kulturę oraz prawo miejscowe. Z punktu widzenia miasta jest to bardzo istotny kierunek. Dlaczego? Nauka zostanie podzielona na dziesięć bloków tematycznych. Program będzie obejmował wiele dyscyplin, począwszy od historii i kultury miasta, idąc przez urbanistykę i gospodarkę, kończąc na samorządności i analizach ludności miasta.

Obecnie w Polsce rośnie ranga samorządu terytorialnego, a jednocześnie popyt na wykwalifikowaną kadrę pracowników administracji samorządowej. Dzięki cracovianistyce z czasem w sektorze publicznym mogą pracować osoby o większej niż dotychczas wiedzy ze znajomości historii i prawa miasta, jego mieszkańców czy gospodarki.

Źródło:
Kraków.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przypuszczam, że Autor ma na myśli kierunek pod nazwą Dziedzictwo kulturowe Krakowa. Zajęcia będą się odbywać od 15.11.2011 do 31.01.2012, trzy razy w miesiącu - w sumie 200 godzin. Opłata za studia wynosi 2200 zł.
Obawiam się, że zainteresowanie ze strony przewodników będzie niewielkie.
Za zbliżoną kwotę można wziąć udział w kursie przewodnickim, na którym 250 godzin zajęć o podobnym zakresie rozłożono na blisko 9 miesięcy (wg mnie to bardziej sensowne, bo materiał jest naprawdę ogromny). Potencjalny przewodnik musi ten kurs ukończyć, żeby móc przystąpić do egzaminu na licencję. A czynny przewodnik sam jest wykwalifikowanym cracovianistą;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.