Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11450 miejsce

Rusza nowy sezon teatralny w Warszawie. Sprawdź, co warto obejrzeć

Choć część warszawskich scen nie miała wakacyjnej przerwy, w najbliższych dniach oficjalnie rusza nowy sezon teatralny. Sprawdź, którymi spektaklami zainaugurują go teatry.

Teatr Narodowy
Sezon artystyczny 2012/2013 rozpocznie się w teatrze 5 września spektaklem Neila LaButena na scenie Studio. "W mrocznym mrocznym domu" to opowieść o zmorach przeszłości, który trzeba stawić czoła. W spektaklu (wyłącznie dla dorosłych) wystąpią: Grzegorz Małecki, Marcin Przybylski, Milena Suszyńska.

Na 8 września zapowiedziano premierę "Pożegnań" wg Stanisława Dygata, w reżyserii Agnieszki Glińskiej. To dzieje bohaterów, którzy z racji przynależności do różnych klas społecznych nie mogą się połączyć. Gdy spotkają się ponownie w 1945 roku, oboje będą się poznawać w nowych realiach i żegnać stary świat.
"Pełna wdzięku i dowcipu opowieść pozwala przyjrzeć się najnowszej historii ironicznie i z dystansem - a także zastanowić nad inteligenckim rodowodem współczesnej Polski".

Teatr Studio

 / Fot. Teatr StudioNowy sezon rozpoczyna 27 sierpnia "Pannami z wilka" w reżyserii Mai Komorowskiej. W obsadzie: Marta Chyczewska, Marta Kurzak, Marta Sroka, Diana Zamojska, Kamil Dominiak, Igor Obłoza, Kamil Przystał. Spektakl dyplomowy studentów AT powstał w styczniu 2011 roku.

Pierwszą premierą sezonu, 5 października, będzie "Anna Karenina" w reż. Pawła Szkotaka. Dzieło Lwa Tołstoja Teatr Studio pokaże jako klasyczną powieść w nowej adaptacji, autorstwa brytyjskiej pisarki Helen Edmundson. Więcej informacji znajduje się na tej stronie Teatr Studio.

"Panny z wilka" zainaugurują sezon w Studio

Teatr Capitol

Na dobry początek najnowsza sztuka, "Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania", w reżyserii Zbigniewa Książka. Na deskach teatru wystąpią: Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski, Katarzyna Skrzynecka, Anna Oberc.

Na premierę spektaklu "Dwie połówki pomarańczy" w reżyserii Marii Ciunelis teatr zaprasza już 9 września. Czy każdy z Państwa ma swoją drugą połówkę? Wierzymy, że każdemu z nas jest ona przeznaczona.

W spektaklu wystąpią: Julia Kamińska/Aleksandra Szwed, Jarosław Boberek/Jacek Kawalec oraz Ewa Złotowska i Cynthia Kaszyńska.

Teatr Powszechny

Nowy sezon rozpoczyna się 8 września uroczystym 100. spektaklem "Dzień Walentego".

"Biedna ale sexi" to tytuł premiery zapowiedzianej w teatrze na 21 września. Sztuka Jörg Menke-Peitzmeyer, w reżyserii Wojciecha Urbańskiego, dotyka trudnych tematów bezrobocia, biedy w świecie konsumpcji. Na scenie Pracownia wystąpi Magdalena Wróbel. Więcej informacji na stronie Teatru Powszechnego.

Teatr Syrena

Teatr Syrena rusza już 3 września. Na początek "Trójka do potęgi", a potem niemal wszystkie spektakle, które repertuarowe teatru. szczególnie warto polecić "Przebudzenie" z doskonałą Danutą Stenką. Więcej informacji na stronie Teatru Syrena.

O emocjach bez emocji. Danuta Stenka w "Przebudzeniu"

Teatr Dramatyczny

Teatr Dramatyczny nietypowo inaugurował sezon już 1 sierpnia, spektaklem "Powstanie" w Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejny pokaz już 1 września o 19. "Powstanie" to pewnego rodzaju eksperyment, zadanie, gra. W zamkniętym pokoju, podobnym do akwarium, znajduje się dziesięcioro młodych ludzi. Bohaterowie ukazują losy powstańców, na które widz nie może pozostać obojętny. Więcej informacji na stronie Teatru Dramatycznego.

Teatr na Woli czyli Scena Średnia Teatru Dramatycznego

Do 26 sierpnia trwa tu Festiwal Sztuki Mimu, a 6 września na scenie Przodownik zobaczymy "Sex Machine". To historia kochającej matki, która przez swoją silną miłość i nadopiekuńczość nie pozwala synowi stać się mężczyzną. W spektaklu w reżyserii Adama Nalepy występują: Joanna Jeżowska, Anna Smałowik, Bartosz Mazur i Zdzisław Wardejn. We wrześniu wraca też "Madame" wg Antoniego Libery. Więcej informacji na stronie.

Outsiderzy czasów PRL. "Madame" w teatrze na Woli

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny rozpoczął sezon 17 sierpnia sztuką "Hamlet" w reż. Macieja Englerta, z Borysem Szycem w roli tytułowej. W repertuarze sierpniowym jeszcze: Moralnośc pani Dulskiej" i "Księżyc i magnolie". Więcej informacji na stronie Teatru Współczesnego.

Teatr Żydowski

Spektakl muzyczny „Ach! Odessa – Mama…”, który premierę miał 9 czerwca br. wraca na deski Teatru Żydowskiego po wakacyjnej przerwie. Tym samym rozpoczyna sezon 2012/2013. Reżyserem przedstawienia jest Jan Szurmiej (reżyser kultowego „Skrzypka na dachu”).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najserdeczniej zapraszamy do aktywnego udziału w festiwalu United Solo Europe. Pierwszy występ podczas festiwalu zaplanowany jest na 27 maja. Na scenie wystąpią artyści z wielu krajów, m.in. z Polski, USA, Włoch oraz Państw Skandynawskich.

Bilety do nabycia na stronie www.teatrsyrena.pl/rezerwacja/wydarzenie.html

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Biuro Prasowe Teatru Syrena

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.