Facebook Google+ Twitter

Rusza ogólnopolska akcja "Zostań dawcą"

Na oficjalnej stronie zespołu Behemoth pojawiła się informacja o akcji "Zostań dawcą". Jej celem jest znalezienie dawcy szpiku kostnego dla Adama "Nergala" Darskiego, lidera zespołu, który cierpi na białaczkę.

Adam Darski / Fot. Wikimedia CommonsAkcję zorganizowała Aleksandra Darska, kuzynka Nergala. Jak pisze na swojej stronie zespół Behemoth, "każda kolejna osoba to większa szansa na znalezienie dawcy dla Nergala - oraz innych chorych na białaczkę, którzy czekają na szansę na wygranie z tą śmiertelną chorobą".

Rodzina i przyjaciele Darskiego chcą zachęcić potencjalnych dawców do wpisywania się na listę Polskiego Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku. Patronem medialnym przedsięwzięcia jest serwis Agory - "Plotek". Na jego stronach możemy przeczytać, że do kilkunastu polskich miast przyjadą autokary, w których będzie można oddać do badania krew.

Behemoth przypomina także o możliwości zarejestrowania się, jako potencjalny dawca w fundacji DKMS, która propaguję wiedzę o białaczce i poszukuje osób, które chcą ofiarować szpik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Bardzo się cieszę, że nagłaśniasz Rafale akcję pomocy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałam okazję dzisiaj rozmawiać z przedstawicieli tej fundacji. Zabrałam od nich potrzebne materiały , a tym samym przyłączę się do akcji. Pakiety zostaną rozdane wśród młodych, chcących zostać potencjalnymi dawcami szpiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko, kto ci udzielił takie informacji o tatuażach.

Krwi nie można oddać po zrobieniu tatuaży, założeniu kolczyka, ale tylko przez pół roku.
Jeśli minie to pół roku, to z powodzeniem możesz zgłosić się w celu oddania krwi, i nikt ci jej pobrania nie odmówi. To samo dotyczy szpiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że szczytny cel, jakim jest pozyskanie krwi czy szpiku ograniczają głupie zasady, eliminujące np. osoby mające tatuaże i piercingi. Jestem zdrowa, chciałabym oddawać krew, ale nie mogę ze względu na tatuaże i kolczyki. Ja akurat mam dość popularną grupę krwi, ale mam np. znajomego, który ma bardzo rzadką grupę krwi i też nie może z tego samego powodu. Przecież i tak każdą próbkę krwi jest badana, jak widać dla kogoś, kto pisał ów "regulamin" czyjeś życie czy zdrowie jest mniej ważne, niż ewentualna konieczność przebadania próbki od osoby wytatuowanej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zarejestrowałem się tutaj: http://www.dkms.pl/index.php?id=640

i teraz czekam na pakiety (formularz i pałeczki/waciki).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kamilu.. czy dobrze zrozumiałam, oddałeś krew do badań i wypełniłeś wolę zostania potencjalnym dawcą szpiku?

A zestawy dla rodziny to jakie, bo tego za nic nie rozszyfruję... Chyba coś mylisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja przed chwilą się zarejestrowałem i zamówiłem kilka zestawów dla całej rodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fundacja została zarejestrowana w Polsce jako organizacja non-profit w 2008 roku, działa od 25 lutego 2009. Jej fundatorem jest działająca od 1991 roku Fundacja DKMS Niemcy. Tyle z wikipedii.

Nie powiem żebym miała w tej dziedzinie wielkie doświadczenie, powiem tylko że kilka lat temu spotkałam się z fundację, która zabiegała o potencjalnych dawców szpiku i mam bardzo złe doświadczenie ze współpracy z FUNDACJĄ

Popierajmy jak najbardziej szczytne cele, ale skracajmy sobie drogę i ułatwiajmy życie. Jak wam wiadomo organizuję od kilku lat akcje krwiodawstwa a tym samym mam możliwość obserwacji jakie jest podejście społeczeństwa do tych spraw. Na wtorkowej akcji poboru krwi w Zbąszyniu około 10 osób wypełniło oświadczenie woli bycia potencjalnym dawcą szpiku, krew do badań została pobrana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa z Poznania.

Jeśli będę popierała to tylko jednostki pewne i wiarygodne. Do fundacji takiego zaufania nie mam.
Po co fundacje jeśli możemy zrobić to bez wielkich ceregieli w wyznaczonych RCKiK w naszym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwia Kozlowska
  • Sylwia Kozlowska
  • 23.09.2010 01:00

Bardzo dobrze Nergal, ratujmy ludzkie życie!:) Tylko pamiętajmy, żeby oddawać szpik wszędzie OPRÓCZ "fundacji" DKMS, bo to naciągacze: to niemiecka firma- jeśli to Wasz szpik zostanie stwierdzony jako pasujący, będziecie musieli jechać na pobieranie do Niemiec, a polski szpital będzie musiał ten Wasz szpik od nich dodatkowo kupić i wysłać po niego kuriera, bez sensu, zapłacimy za to dodatkowe 60 tysięcy złotych za osobę (które trafią do Niemiec zamiast do polskich szpitali), w dodatku dawca będzie narażony na komplikacje zdrowotne, będzie sobie musiał sam dawać zastrzyki (naprawdę, takie mają standardy;/, a to niedopuszczalne). Tak więc wszystkie inne firmy, polskie Fundacje 100% tak:)Tutaj materiały reporterskie na temat Fundacji DKSM i jej machloji (od 9minuty, bo wcześniej mówią o smoleńsku, ale to nie na temat to sobie przewińcie) http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/misja-specjalna/wideo/30062010/1963022 Pozdrawiam wszystkich chcących pomóc:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.