Facebook Google+ Twitter

Rusza ósma edycja Ford Kite Cup!

Pierwszy z czterech przystanków Pucharu i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup 2013 rozpocznie się 17 maja. Na kempingu Chałupy III, na Półwyspie Helskim możemy spodziewać się rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.

 / Fot. Łukasz NazdraczewTegoroczna rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Swój start w zawodach zapowiedziała Karolina Winkowska - Mistrzyni Świata PKRA we Freestyle’u. Wśród mężczyzn swojego tytułu będzie bronił zeszłoroczny zwycięzca zawodów Ford Kite Cup Victor Borsuk, który w tym roku triumfował już na arenie międzynarodowej na Filipinach w zawodach rankingu KTA (Kiteboard Tour Asia).

W konkurencji Racing organizatorzy spodziewają się obecności czołowych polskich zawodników. Niespodzianką będzie start Przemysława Miarczyńskiego – zdobywcy brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i wielokrotnego Mistrza Świata w windsurfingowych klasach Mistral i RS:X. Przemek stanie do walki z Błażejem Ożógiem i Tomkiem Janiakiem, którzy odnoszą sukcesy w międzynarodowych zawodach kitesurfingowych.

Zawody Ford Kite Cup rozgrywane są w dwóch głównych konkurencjach: Freestyle i Race, ocenianych według międzynarodowych zasad IKA (International Kiteboarding Association). Konkurencjami dodatkowymi będą: Kiteloop, Best Trick, Sliders, Expression, Wave, Slalom i Air Style. W tym roku zapowiedziano również konkurencje eksperymentalne takie, jak Foilboarding i Pojedynek.

Po raz pierwszy do zawodów wprowadzono nową klasyfikację, w której o pierwsze miejsce powalczą kite’owe szkoły. Ideą Ligi Szkół Kitesurfingowych (w skrócie LSK) jest zachęcenie szkółek do sportowej rywalizacji poprzez wystawienie ich utalentowanych podopiecznych w zawodach Ford Kite Cup. A jest o co walczyć, ponieważ pula wszystkich nagród w tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup wyniesie 115 000 PLN.

Więcej na www.fordcup.pl

Wszystkie przystanki Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski Ford Kite Cup:
17 - 19 maja Chałupy
21 - 23 czerwca Rewa
12 - 14 lipca Łeba
15 - 18 sierpnia Jastarnia (Mistrzostwa Polski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.