Facebook Google+ Twitter

Rusza proces Kaczyński- Kutz: "Oni zamordowali niewinną kobietę"

Jarosław Kaczyński żąda od Kazimierza Kutza przeprosin w mediach oraz wpłaty 10 tys. zł na cele dobroczynne za słowa "Oni zamordowali niewinną kobietę". Kutz wnosi o oddalenie pozwu.

 / Fot. MAGDALENA CHALUPKA/Polskatimes.plWedług najnowszych informacji z serwisu Polskatimes, 26 czerwca przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszył cywilny proces za słowa Kazimierza Kutza o działaniach Ziobry i Kaczyńskiego w sprawie Barbary Blidy. Ani powód, ani pozwany nie stawili się na rozprawie, dlatego odroczono ją do 23 października.

W 2011 w komentarzu Kazimierza Kutza do "Newsweeka" na temat projektu raportu komisji śledczej w sprawie śmierci Barbary Blidy padły słowa, że to Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro "zamordowali" posłankę SLD, postawiono też tezę, że powinni oni stanąć przed Trybunałem Stanu. Były premier i były minister sprawiedliwości wytoczyli za to reżyserowi i senatorowi procesy - cywilny i karny.

Sprawa karna o zniesławienie została umorzona, gdyż Kutzowi nie uchylono immunitetu senatora. "Ja mam prawo tak powiedzieć, można tak powiedzieć, bo ktoś musi być temu winien". "Ktoś musi być winien śmierci Blidy. Kto to wszystko organizował? Poseł Ryszard Kalisz delikatnie ocenił, że za morderstwo odpowiada IV RP. Moje słowa były tylko uzupełnieniem tego stwierdzenia" - komentował sprawę Kutz w 2011. Uznał, że jego słowa mogą być przesadzone i sam wziąłby "zamordowanie" w cudzysłów, gdyż media mogą to wykorzystać przeciwko niemu.

"Użyte słowa były figurą stylistyczną, umiejscowioną w kontekście dłuższej wypowiedzi" - powiedział redakcji adwokat senatora. "To nie było pomówienie o zabójstwo" - dodał. Dla Kutza było niepojęte, że Zbigniew Ziobro prowadził dochodzenie jeszcze po samobójczej śmierci posłanki.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

WOJTAS
  • WOJTAS
  • 30.07.2012 22:46

IV RP WRÓCI I W KOŃCU ROZPRAWI SIĘ ZE ZŁODZIEJAMI TEGO PAŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
debil
  • debil
  • 26.07.2012 20:32

nie zrozumialem od ktorego gnoja 500 000 i trzy lata pierdla.Od syna tego narodu?od Jaroslawa?od Kazimierza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 26.07.2012 19:31

przeprosiny i 10 000 od gnojka?
Pan Jarosław jest bardzo wyrozumiały i litościwy

od gnoja 500 000 i 3 lata pierdla - to jest właściwa kara a i prewencja będzie skuteczna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.