Facebook Google+ Twitter

Rusza program doszkalania kierowców aut służbowych

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-30 16:51

Od września w największych miastach polski po raz pierwszy rusza specjalny program szkolenia kierowców „Fleet Safety – bezpieczne auto firmowe”.

Jest on adresowany do firm posiadających floty samochodowe, z których korzystają ich pracownicy. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, bowiem, jak pokazują statystyki, połowa osób uczestniczących w wypadkach samochodowych to kierowcy będący w pracy. Do tych niebezpiecznych zdarzeń najczęściej dochodzi z ich winy.

Program został opracowany na życzenie firm, w których wypadki pracowników jeżdżących służbowym samochodem stanowiły poważny problem. Były to nie tylko sytuacje utraty życia przez biorących udział w wypadku, ale też zderzeń, które znacznie zwiększały koszty utrzymania floty i podważały reputacje firm. Program kompleksowych szkoleń kierowców flotowych, zmieniający ich nonszalancki sposób korzystania z samochodu firmowego – myślenie: to nie mój samochód więc nie jestem za niego odpowiedzialny - poprawiający umiejętności prowadzenia pojazdu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze opracowało Polskie Stowarzyszenie Motorowe. Partnerami w programie jest największy w Polsce ubezpieczyciel samochodowy PZU.

To właśnie do klientów PZU adresowane są szkolenia dla kierowców. Natomiast specjalne konferencje szkolące menadżerów flot mają charakter otwarty dla wszystkich firm. W programie dla kierowców mogą brać udział wszystkie firmy: prywatne i państwowe, niezależnie od ilości posiadanych samochodów i ich typu – zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe.

Kierowcy oddelegowani przez firmy do udziału w programie zostaną za darmo przeszkoleni przez specjalistów z zakresu psychologii transportu, pomocy medycznej, techniki jazdy. W zakresie analizy wypadków i prawa ruchu drogowego szkolić ich będą policjanci z drogówki. Menadżerowie mogą skorzystać z kursów poświęconych bezpieczeństwu podległych im kierowców oraz redukcji kosztów floty samochodowej.

Szkolenia od września będą dostępne w ośrodkach Polskiego Stowarzyszenia Motorowego w największych miastach w Polsce m.in. w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Lublinie, Łodzi i w Warszawie.

KK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.