Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36281 miejsce

Rusza rajd Mille Miglia, pierwsza eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy

Jutro rozpoczyna się włoski Rajd Mille Miglia, który stanowi pierwszą eliminację Rajdowych Mistrzostw Europy oraz kolejną eliminacje mistrzostw Włoch.

Organizatorzy wyznaczyli 15 odcinków specjalnych, po nawierzchni asfaltowej o łącznej długości 227,84 km położonych wokół miasta Brescii.

Na liście zgłoszeń widnieje 118 załóg, które zdecydowały na swój udział w imprezie. Z numerem jeden na drzwiach i włoską flagą na szybie Fiata Grande Punto S2000 wyruszy ubiegłoroczny Mistrz Europy Giandomenico Basso wraz ze swoim pilotem Mitia Dotta. Drugi na liście zgłoszeń, która układana jest według listy priorytetowej FIA, zawierająca wykaz triumfatorów rozgrywek międzynarodowych oraz mistrzów lokalnych krajów zgłoszonych przez narodowe kluby motorowe zrzeszone w FIA, jest Simon Jean Joseph ze swoim pilotem Jack'em Boyere, Mistrzostwie Europy z 2004 wystartują Citroenem C2 Super 1600. Trzeci są Bułgarzy Krum Donchev i jego pilot Stoiko Valchev, którzy walczyć będą w Subaru Impreza STi.
Z numerem startowym numer cztery w Fiacie Grande Punto S2000, na trasę wyruszy polska załoga Michał Sołowow z Maciejem Baranem. Piąty numer startowy przypadł Dimitarovi Iliev, który za kierownicą Mitsubishi Lancera EVO IX wraz ze swoim pilotem Yanaki Yankiev po raz drugi przystępują do walki o tytuł najlepszego kierowcy Europy. Szóstą załogą są Corrado Fontana i Renzo Casazza zgłoszeni w Fiacie Grande Punto S2000. Juraj Sbalj i Toni Klinc w Mitsubishi Lancerze Evo IX, wystartują jako siódma załoga. Ósmy numer startowy został przydzielony Turkom czyli załodze w składzie Isak Volkan i Guray Kacar w Fiacie Grande Punto S2000.
Zwycięzca poprzedniej eliminacji mistrzostw Włoch, Renato Travaglia i Daniele Vernuccio, startują w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Pierwszy zawodnik bez priorytetu FIA i z numerem startowym numer dziesięć to włoch Luca Cantamessa, który ze swoim pilotem Piercarlo Capolongo rywalizować będą w Mitsubishi Lancer Evo IX.
Druga załoga, której kibicować będą Polacy to Polsko-Ukraiński duet, czyli Tomasz Czopik i Glib Zagorii w samochodzie Volswagen Polo Super 2000, której przyznano dwudziesty piąty numer startowy.

Ciekawostką na liście zgłoszeń jest zupełnie nowy samochód Honda Civic Type-R R3, którą do mety postarają się doprowadzić Luca Betti i Simone Cuneo. Na liście zgłoszeń nie zabrakło również „gwiazdy" z Rajdowych Mistrzostw Świata czyli Toniego Gardemaistera i Tomi Tuominena. Załoga „dla zabawy" wystartuje Nissanem 350Z. "Na co dzień" w mistrzostwach świata Toni startuje za kierownicą Mitsubishi Lancera WRC, a po stronie pilota siedzi Jakke Honkanen.

Pierwszy odcinek specjalny rozegrany zostanie już jutro o 20:22, jednak prawdziwe ściganie rozpocznie się w sobotę gdy zawodnicy zaczną rywalizować na trasie ośmiu odcinków specjalnych. W niedzielę zawodnicy pokonają jeszcze sześć odcinków i przyjadą na metę, która została przewidziana na godzinę 19:00.

Udział w cyklu RME, czyli dziesięciu rajdach w dziesięciu różnych krajach dziesięciu kultur zapowiada jak na razie dziesięciu kierowców, w tym dwie polskie załogi, czyli Michał Sołowow i Maciej Baran (Fiat Punto Super 2000), oraz Tomasz Czopik i Glib Zagorii (Volswagen Polo Super 2000). Z zagranicznych kierowców jako pierwszy start w rozgrywkach zadeklarował Włoch Corrado Fontana (Fiat Punto Super 2000), następnie dwóch Bułgarów Dimitar Iliev (Mitsubishi Lancer EVO IX) oraz Krum Donchev (Subaru Impreza N12), Turcję będzie reprezentował Volkan Isik (Fiat Punto Super 2000), Chorwację Juraj Sebalj (Mitsubishi Lancer Evo IX), Czechy Antoni Tlustak (Citroen Saxo Kit Car) oraz Vladimir Barvik (Mitsubishi Lancer Evo IX), do cyklu przystąpi również Rajdowy Mistrz Europy z 2004 Francuz Simon Jean Joseph (Citroen C2 Super 1600). Kierowcy, którzy jeszcze szukają pieniędzy na starty w europejskim czempionacie mogą zgłaszać się aż do dnia zamknięcia listy zgłoszeń czwartej eliminacji RME, czyli Rajdu Polski, który odbędzie się 8-10 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.