Facebook Google+ Twitter

Rusza śledztwo w sprawie Wojewódzkiego i Figurskiego. Trafią do więzienia?

Prokuratura rejonowa Warszawa-Praga Południe poinformowała dziś o zleceniu policji śledztwa w sprawie niestosownych wypowiedzi Wojewódzkiego i Figurskiego. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 / Fot. Poranny WFPolicja ma w ramach śledztwa przesłuchiwać świadków, poprosiła także stację Eska Rock o udostępnienie nagrań z audycji - podaje gazeta.pl. O rozpoczęciu śledztwa poinformowała rzeczniczka prokuratury stołecznej, Anna Lewandowska. Wcześniej wszczęto postępowanie sprawdzające.

Wojewódzki i Figurski w czerwcowym programie Eski Rock, nawiązując do meczu Ukrainy ze Szwecją, starali się pokazać wyższość Polaków nad Ukraińcami. Wojewódzki powiedział, że "zachował się jak prawdziwy Polak, ponieważ wyrzucił swoją Ukrainkę". Figurski dodał, że "gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił". Na antenie padały kpiny dotyczące ukraińskiej organizacji Euro, ich religii i historii, np. "To do nas chętniej przyjeżdżają" albo "mamy Jezusa po swojej stronie".

Audycja wywołała falę krytyki wśród internautów. Rada Etyki Mediów zaapelowała do KRRiT o zajęcie się sprawą. Wypowiedzi były według niej wyrazem ksenofobii i nietolerancji, już nie wspominając o wulgarnym przekazie słów dziennikarzy. MSZ Ukrainy zaapelował o przeprosiny, uznając audycję za niedopuszczalną, podobnego zdania był polski MSZ. Dyrektor programowy radia Marcin Bisiork tłumaczył, że audycja ma z założenia charakter satyryczny, jednak nie zatrzymało to fali krytyki.

Kuba Wojewódzki oraz Michał Figurski także starali się usprawiedliwić. Wojewódzki na stronie portalu internetowego pisał: "Tworząc ją[audycję], wiemy, że udało nam się powołać do życia określoną konwencję oraz słuchacza, który ją rozumie. Niestety czasami pojawiają się intruzi z krainy patosu i przesady". Figurski twierdził, że ma rodzinę na Ukrainie i nie miał zamiaru nikogo obrazić. Program został jednak zdjęty z anteny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

antyjudasz
  • antyjudasz
  • 26.07.2012 23:21

Ironiści nie wyrażają poglądów naszego Państwa ani większości obywateli.Rozumiem, że u Ukraińców takie żarty wywołują oburzenie, u Polaków też. Jednak oficjalne hołubienie banderowców rezunów i innej swołoczy na Ukrainie budzi w nas większy niesmak niż groteskowe żarty ironistów.
Co do żartownisi, to nie ma studni bez dna, błyskotliwość też z czasem tępieje i po co za raz ta nagonka. Kto spuszcza te ogary. Miernoty wyśmiewane w audycjach , zwęszyły krew i huzia na Józia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Linczu ciąg dalszy.

http://www.eioba.pl/a/3w57/wojewodzki-i-figurski-klamstwem-dokopani

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO-pstro
  • PO-pstro
  • 26.07.2012 20:03

Kastro na Kubie POwiedział,że w czynie społecznym wykastruje Kubę W. .Kuba to lewus ,nie wiem czy on ma jajca i będzie co kastrować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.