Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12207 miejsce

Rusza Teatr Warszawa założony przez Rafalalę

Warszawska transwestytka Rafalala założyła Teatr Warszawa. Pierwsze przedstawienie już 31 maja.

 / Fot. Alan Kępski, materiały prasowe Teatru WarszawaMówi o sobie „poetka z penisem”. Jest także aktorką, autorką scenariuszy i reżyserem. Współpracowała m.in. z Teatrem Polonia. W 2007 roku wystawiła tam swój spektakl: "Rafalala Show” składający się z monodramu oraz filmu dokumentalnego "I Bóg stworzył transwestytę". Teraz rusza z własnym projektem, bo jak twierdzi, liczy się dla niej niezależność artystyczna. Fundamentem Teatru Warszawa są z założenia osoby ze środowiska LGBT (Lesbijki, Geje, Biseksualiści oraz osoby Transgenderyczne). To ich głównie będzie dotyczyć tematyka spektakli. Są oni także mile widziani jako autorzy i reżyserzy spektakli. Jednak Teatr Warszawa, jak podkreśla Rafalala, nie ogranicza się tylko do tego środowiska.

Pierwsze przedstawienie "STO" będzie można zobaczyć w ostatnią sobotę maja, o godzinie 20, w klubie Hydrozagadka, ponieważ teatr nie ma jeszcze własnej sceny.
„Nie jest to dla mnie przeszkodą. Zaprzyjaźniałam się z zagłębiem klubowym przy 11 Listopada i tam w niedługim czasie planuję szereg inicjatyw twórczych” - pisze na stronie teatru Rafalala - autorka i reżyser spektaklu.

Plakat spektaklu "STO" autorstwa Natalii Kulki. / Fot. Natalia Kulka, materiały prasowe Teatru WarszawaSztuka opowiada o relacjach między matką i córką. Matka umiera, a córka zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele straciła. Fabuła oparta jest na własnych przeżyciach Rafalali, która bardzo przeżyła śmierć swojej matki. Na swoim blogu publikuje nagrania z jej życia i opisuje sny, w których matka żyje. Rolę matki zagra Katarzyna Olszko, a córki Joanna Mądry. W rolę Rafalali wcieli się Ziemowit Wasielewski znany z roli dilera narkotyków w serialu „Pierwsza miłość”.

Z pewnością będzie to interesujące wydarzenie zarówno dla zwolenników jak i przeciwników środowiska LGBT. Bez wątpienia wniesie dużo nowego do polskiej tradycji teatralnej.
Fragment castingu do spektaklu STO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.