Facebook Google+ Twitter

Rusza V Międzynarodowa Konferencja Etyki Mediów w Krakowie

W dniach od 19 do 20 maja w Krakowie odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa Etyki Mediów. Uczestnicy tegorocznej imprezy zastanawiać się będą nad odpowiedzialnością w mediach.

 / Fot. MKNEMRozpoczynająca się jutro piąta z kolei odsłona konferencji poświęconej etyce mediów będzie świetną okazją dla naukowców, dziennikarzy oraz ludzi zainteresowanych światem mediów do bliższego przyjrzenia się zagadnieniu "odpowiedzialności w mediach".

Pod takim właśnie tytułem odbywać się będą imprezy w ramach tegorocznej konferencji, zorganizowanej po raz kolejny przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej.

"Media kryją w sobie ogromny potencjał dobra, które można i trzeba wyzwalać poprzez odpowiedzialne działania. Brak odpowiedzialności mediów prowadzi do hamowania rozwoju społeczności i szkodzenia integralnemu dobru człowieka. Odpowiedzi na te i inne dylematy będziemy szukać w czasie V Międzynarodowej Konferencji Naukowej Etyki Mediów" - czytamy na stronie organizatora imprezy.

Zapoznaj się z program konferencji (PDF)


W tegorocznej edycji MKNEM udział wezmą wybitni naukowcy zajmujący się badaniem mediów i zagadnień związanych z ich funkcjonowaniem, m.in. prof. dr hab. Bogusława Dobek-Ostrowska, prof. dr hab. Tomasz Goban-Klas, dr filozofii Ladislav Volko ze Słowacji.

 / Fot. Ivanmartinez/You are free: to share - to copy, distribute and transmit the work; to remix - to adapt the work/WikiCommonsW trakcie konferencji podejmowane będą najróżniejsze tematy z zakresu działalności mediów, ich odpowiedzialności oraz wartości etycznych, którymi winny się kierować. Uczestnicy MKNEM będą mieli okazję posłuchać wielu ciekawych wykładów, m.in. "Informacja i odpowiedzialność. Kryzys odpowiedzialności w technologicznym społeczeństwie sieci" dr Jana Wadowskiego z Politechniki Wrocławskiej, "Różnice w zakresach odpowiedzialności moralnej dziennikarzy ze względu na formy organizacyjne mediów (publiczne, społeczne, komercyjne)" prof. dr hab. Artura Andrzejuka oraz "Wolontariat w mediach jako przykład odpowiedzialnych mediów" dr Wojciecha Wcisła.

W konferencji udział może wziąć każdy zainteresowany. Należy jednak zarejestrować swoje uczestnictwo, co będzie można uczynić przed rozpoczęciem imprezy na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II przy ul. Kanoniczej 9 w Krakowie.

Więcej informacji na stronach organizatorów: www.upjp2.edu.pl oraz www.ptks.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.