Facebook Google+ Twitter

Rusza V Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Poezji Wysockiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-01-21 14:57

22 i 23 stycznia w Warszawie odbędzie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego "Tropami Wysockiego – pieśni narowiste".

 / Fot. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8B%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D1V edycja Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego “Tropami Wysockiego – pieśni narowiste” odbędzie się w sali koncertowej Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie, ul. Belwederska 25.

Integralną częścią Festiwalu jest Otwarty Konkurs Pieśni i Poezji “Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”. Część konkursowa odbędzie się w sobotę.

Festiwal jest poświęcony pamięci kultowego rosyjskiego poety, aktora i pieśniarza Włodzimierza Wysockiego. Data festiwalu nigdy nie jest przypadkowa i zawsze jest zbliżona dacie urodzin artysty 25 stycznia. W 2016 Wysocki obchodziłby 78. rocznicę urodzin (zm. 25 lipca 1980 r.).

Program imprezy przedstawia się następująco:
22 stycznia (piątek)
18:00 - Uroczyste otwarcie Festiwalu z udziałem Gości Specjalnych, Patronów, Sponsorów i Organizatorów Festiwalu.
- Niezwykły koncert, pierwszy raz, absolutnie nowy wspólny projekt, na scenie Samokhin Band & Evgen Malinovskiy, a w ich wykonaniu na nowo zaaranżowane pieśni Włodzimierza Wysockiego.

Samokhin Band - to łódzki zespół o międzynarodowym składzie grający kompilacje jazzu, funky,starego, dobrego rock'n'rolla oraz wschodniego folku. Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy 5 muzyków, którym przewodzi Paweł Samokhin - trębacz i wokalista. Formacje tworzą Rosjanin, Polak, Niemiec, Ormianin oraz Polak żydowskiego pochodzenia. Pełny dialog pięciu kultur. Zespół jest także laureatem Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego 2012 r.

Evgen Malinovskiy - aktor, pieśniarz, muzyk, znany szerokiej publiczności jako „Syberyjski bard”. Wieloletni gospodarz Festiwalu, a także jego twórca i założyciel. Prezes Zarządu Fundacji na rzecz zbliżenia kultur OPEN ART.


23 stycznia (sobota)
11:00 - Otwarty konkurs pieśni i poezji Włodzimierza Wysockiego (prezentacje
uczestników).
18:00 - Uroczyste zakończenie Festiwalu.
- Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród laureatom.
- Koncert zwycięzców i gości specjalnych Festiwalu, a także laureatów poprzedniej
edycji konkursu z 2014 roku.


Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Część pierwsza festiwalu minęła....ci co byli nie żałują :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.