Facebook Google+ Twitter

Rusza VII edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich "Afrykamera Repliki"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-17 15:30

Przez najbliższe 4 miesiące afrykańskie kino zagości w 9 największych polskich miastach. Widzowie z Warszawy, Poznania, Gdańska i Krakowa zobaczą je już w kwietniu.

 / Fot. materiały prasowieWraz z edycja warszawską, która odbywa się w dniach 19-26 kwietnia w warszawskiej Kinotece, zapraszamy w kwietniu do Poznania, Gdańska i Krakowa na AfryKamera Repliki.

Afrykańskie filmy będą pojawiać się w polskich miastach również w maju w Koninie, Lublinie i Wrocławiu; w czerwcu w Białymstoku i lipcu w Katowicach. Wybrane filmy można oglądać w całej Polsce dzięki serwisowi filmowemu iplex.pl.

W Gdańsku AfryKamerę 19 kwietnia w Kinie Kameralnym otworzy film „Restless City” (reż. Andrew Dosunmu), świetnie przyjęty na MFF w Sundance. Film w genialny i bezlitosny sposób pokazuje życie afrykańskiego imigranta w Nowym Jorku. Reżyser dostarcza intensywne i nietypowe spojrzenie na "Amerykański Sen".

Edycja krakowska odbędzie się w dniach 23 - 29 kwietnia w Kinie Pod Baranami i rozpocznie się podobnie jak warszawska filmem „Asma’a” - przedstawicielem egipskiej nowej fali. Jest to prawdziwie zaangażowane kino. Opowiada historię walki o godność i prawo do życia kobiety chorej na AIDS.

W Poznaniu startujemy 23.04 w Kinie Rialto znakomitym dokumentem muzycznym "Twórcy" (reż. Laura Gamse, Jacques de Villiers). Film opowiada historię muzyków z RPA, którzy poprzez swoją twórczość starają oswoić trudną rzeczywistość. Bohaterami są niezwykli artyści, niecodzienne historie oraz kraj, w którym spotykają się i mieszają różne kultury i języki. Jednocześnie w RPA odnotowuje się niemalże najwyższy odsetek morderstw i gwałtów na świecie. Przewodnikami po Południowej Afryce i jej multikulturowej rzeczywistości są performerzy z różnych światów muzycznych.

Szczegółowe programy pokazów we wszystkich miastach na: www.afrykamera.pl
 / Fot. materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.