Facebook Google+ Twitter

Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 06:54

Od dziś do niedzieli w dużych sklepach i supermarketach w wielu miastach Polski wolontariusze Banków Żywności będą zbierać produkty na świąteczne stoły dla potrzebujących.

Dyrektor Federacji Polskich Banków Żywności Małgorzata Lelonkiewicz podkreśla, że chodzi o wyraz solidarności z tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dodaje, że każdy może włączyć się w akcję, kupując o jeden produkt więcej i przekazując go potrzebującym.

W Warszawie w najbliższy weekend nie będzie tradycyjnej zbiórki żywności. Natomiast w Niedzielę Palmową zostanie zorganizowana wielkanocna zbiórka jajek, które będą gromadzone do koszy ustawionych przed szesnastoma stołecznymi kościołami. Jaja trafią między innymi do stołówek i jadłodajni przygotowujących śniadania wielkanocne dla potrzebujących.

A w tych miastach gdzie rozpoczyna się tradycyjna zbiórka żywności wolontariusze zbierają mąkę, cukier, oleje, makarony, kasze, konserwy, trwałe wędliny oraz słodycze. Nie powinno też zabraknąć czekoladowych jajek i zajączków dla dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.