Facebook Google+ Twitter

Rusza wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 07:10

W kościołach w całej Polsce parafialne zespoły Caritas będą rozprowadzały świece-paschaliki, chlebki miłości lub baranki wielkanocne. W niektórych parafiach w Niedzielę Palmową będzie można kupić palemki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.

W tym roku przygotowano pół miliona paschalików. Są to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas nabożeństwa wieczornego w Wielką Sobotę. Wierni mogą zapalić swoje paschaliki właśnie na tej liturgii światła.
Dyrektor Caritas Polska ksiądz Marian Subocz powiedział, że Kościół chce podkreślić ścisły związek dwóch swoich zadań, jakimi jest oddawanie czci Bogu poprzez sprawowanie liturgii i praktykowanie miłosierdzia.

W ubiegłym roku Caritas przygotowała 103 160 paczek z żywnością, które w okresie przedświątecznym dostały przekazane najuboższym rodzinom. Pieniądze ze sprzedaży paschalików, baranków i chlebków miłości zostaną przeznaczone także na organizację świątecznych śniadań dla potrzebujących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.