Facebook Google+ Twitter

Rusza wiosenny sezon regat na Zalewie Zegrzyńskim

Współautorzy: Oskar Kamiński

Regaty młodych żeglarzy o Puchar Zalewu Zegrzyńskiego w klasach: Optymist (grupa A, B, UKS) i ZOOM8, mające się odbyć 10 i 11 maja rozpoczną tegoroczny wiosenny sezon na Zalewie Zegrzyńskim.

Jachty klasy Optymist na starcie. / Fot. Oskar KamińskiZawody kategorii C zaplanowano na przystani Ośrodka Sportów Wodnych Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego „Marina” – Zegrze. Tam ma być też usytuowane Biuro Regat. Ostateczne przyjmowanie zgłoszeń w formie pisemnej będzie miało miejsce 9 maja w godz. 17 – 21 i 10 maja w godz. 8 – 9.30. Rozegranych zostanie do 7 wyścigów. Zawody mają być ważne, jeśli odbędą się przynajmniej 3 z nich.

Instrukcję żeglugi i przewidywane trasy zawodnicy otrzymają w Biurze Regat. Zmagania zabezpieczać ma Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wpisowe wynosi 40 złotych, z tym że kluby z województwa mazowieckiego są z tej opłaty zwolnione. Nagrody to puchary (w tym Puchar 130-lecia Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego ufundowany przez Prezesa WTW), dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Dodatkowo, wśród wszystkich zawodników sklasyfikowanych w klasie Optymist zostanie rozlosowany żagiel ufundowany przez Mariusza Juszczaka - żaglomistrza, właściciela firmy Jsail z Wałcza, specjalizującej się w szyciu, cenionych na świecie, żagli. Organizatorami imprezy są: Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie i Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski.

Zalew Zegrzyński położony jest tylko 35 km od centrum Warszawy. Stanowi więc atrakcyjne miejsce na weekendowy majowy wypad zarówno dla miłośników sportów wodnych, jak i osób chcących jedynie wypocząć nad wodą. Zawsze aktualne informacje dotyczące pogody nad zalewem oraz mapa dojazdu do „Mariny” (ul. Warszawska 1) znajdują się na stronie internetowej www.marinazegrze.pl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

super jak już będzie żagiel, to do swojej wodnej bryku już nie daleko :P

a tak na serio to bardzo fajny sposób spędzenia czasu :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.