Facebook Google+ Twitter

Ruszają 16. Targi Książki w Krakowie

Tylko jeden dzień dzieli nas od wielkiego święta książki w Krakowie. Od najbliższego czwartku 25 października, aż do niedzieli, jedynym miejscem godnym odwiedzenia będzie ul. Centralna 41!

Plakat 16 Targów Książki w Krakowie. / Fot. scan plakatu16. Targi Książki w Krakowie to nie tylko największe tego typu spotkanie z literaturą. Do obecnej edycji zgłosiło się już 558 wystawców z Polski i zagranicy.

Innym ciekawym elementem targów są spotkania z pisarzami, politykami i znawcami literatury - m.in. prof. Władysławem Bartoszewskim, prof. Zygmuntem Baumanem, Józefem Baranem, Ewą Bauer, Andrzejem Bednarczykiem, Krzysztofem Azarewiczem, Lilianą Bardijewską, Michałem Rusinekiem. W sumie będzie kilkuset autorów w każdy dzień targów.

Wśród imprez towarzyszących odbędzie się Salon Małe Ojczyzny - Podhale. W sektorze F imprezy zaplanowano kolejny Salon Nowych Mediów. Tam zobaczymy takie ciekawostki jak: czytniki książek elektronicznych, tablety, papier elektroniczny, e-booki i audiobooki.

W pierwszym dniu targów na scenie Teatru im. J. Słowackiego zostanie ogłoszona nazwa wydawnictwa, które wywalczyło nagrodę im. Jana Długosza.

To tylko fragment tych ciekawostek. Warto przyjść i na miejscu spotkać się z książką, wydawcami i oczywiście autorami pięknej polskiej literatury.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.