Facebook Google+ Twitter

Ruszają Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie. Rogowska i Majewski z szansami na medale

26 konkurencji, 600 zawodników ze 138 krajów, w tym 37 sportowców z Polski. W sopockiej Ergo Arenie w piątek startują mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Walkę o złoto deklaruje m. in. tyczkarka Anna Rogowska. Szanse na podium mają również Tomasz Majewski i Kamila Lićwinko.

 / Fot. Adam Warżawa, PAPJak podaje polityka, do Sopotu przybędzie ok. 600 zawodników, reprezentujących 138 krajów. Sportowcy zmierzą się w 26 konkurencjach. Polska reprezentacja liczy 37 lekkoatletów.

Dzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata na Ergo Arenie, odbyła się konferencja prasowa. Udział w spotkaniu z mediami wzięli m.in Robert Korzeniowski i Anna Rogowska. Polka zadeklarowała walkę o najwyższe miejsce na podium. Mistrzyni świata, medalistka olimpijska w skoku o tyczce oraz aktualna rekordzistka i mistrzyni Polski jest jedną z nadziei na złoty medal.

Pierwszą konkurencją, w której kibice będą mieli okazję podziwiać występy Polaków jest skok wzwyż. Oprócz Anny Rogowskiej udział w zmaganiach weźmie Kamila Lićwinko. Młoda reprezentantka Polski zdobyła złoto na uniwersjadzie w Kazaniu w 2013 roku.

Oprócz pań możemy liczyć również na dobry występ tyczkarza Pawła Wojciechowskiego, mistrza świata z 2011 roku. Pretendentem do zdobycia medalu jest również Tomasz Majewski. Sportowiec w pchnięciu kulą zdobył wiele nagród. Ostatnim największym osiągnięciem Majewskiego jest złoto zobyte na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Szanse na miejsce na podium mają Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, którzy reprezentują Polskę w biegu na 800 metrów.

Według przeglądu sportowego podczas mistrzostw może paść kilka rekordów, np. w wykonaniu tyczkarza Iwana Uchowa z Rosji lub reprezentantki Chorwacji Blanki Vlašić. Jednak jej groźnymi rywalkami będzie między innymi z Rosjanka Maria Kuczyna i Polka Kamila Lićwinko. Okazję do ustanowienia światowego rekordu może mieć również Shelly-Ann Fraser z Jamajki, która weźmie udział w biegu na 60 metrów kobiet. Jej poważną przeciwniczką będzie Murielle Ahouré reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej.

Mistrzostwa Świata podzielone są na 5 sesji: piątek: godz. 10-15 i 16:45-22:15, sobota: godz. 10-13 i 18-21:10, niedziela: godz. 14:50-19:30.

Ceremonia otwarcia mistrzostw planowana jest na 7 marca na godzinę 17. Zawody rozpoczną się jednak już o godzinie 10. Zmagania sportowców zakończą się w niedzielę 9 marca.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.